Ситуацію із розповсюдженням кору на Рівненщині можна врегулювати вакцинацією
Захистити від кору може лише вакцинація. У цьому переконані управлінці, медики та освітяни.
Якою є ситуація із захворюваністю на кір в області, які заходи треба провести із первинної профілактики щодо протидії кору обговорили на нараді в облдержадміністрації.
Кір – заразне інфекційне захворювання, переконаний начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Осіпчук:
«Кір передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або навіть розмові. Вірус може жити в повітрі та на різних поверхнях до двох годин після того, як хворий залишив приміщення. За статистикою, 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені».
Як повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації, минулого року висока захворюваність реєструвалась в обласному центрі, а також у Рівненському, Корецькому, Здолбунівському, Радивилівському, Гощанському, Дубенському та Костопільському районах. За минулий рік більше 3 тисячі осіб захворіло на кір.
«Ситуацію із розповсюдженням кору на Рівненщині можна врегулювати вакцинацією. Варто активізувати інформування населення про актуальність імунопрофілактики для того, щоб більше було вакцинованих дітей і дорослих. Необхідно дотримуватись термінів календаря щеплень і якомога скоріше надолужити, якщо пропустили планову вакцинацію», – зазначає Світлана Богатирчук-Кривко.
Станом на 7 лютого у Рівненській області в наявності понад 43 тисячі доз вакцини КПК (кір, краснуха, паротит). А протягом останнього тижня вакциновано більше 3 тисячі людей.
Якщо ви контактували з хворим на кір, убезпечити чи значно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря – терапевта чи сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи вам треба зробити щеплення.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.