У Гощі відбулася Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція
«Я відкрив для себе Гощу» – це саме та цитата, яка підкреслила важливість проведення Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції «Гоща та її округа в історії і культурі Волині».
Понад 30 краєзнавців, науковців, а також поціновувачів історичної спадщини з різних міст, регіонів України та Польщі зібрались 8 вересня для того, аби поділитись свої науковими добірками та дослідженнями Гощанщини.
«Історія – це творення нас як нації, – відкрив пленарне засідання селищний голова Микола Панчук. Дослідження українських та іноземних науковців, істориків та краєзнавців – безцінні. Особливо коли ми говоримо про наш рідний край».
Програма конференції була насичена історичними та краєзнавчими матеріалами найрізноманітніших форматів. А родзинкою стали дослідження, присвячені Ганні Валентинович, які були представлені двома поглядами: польським від Лєшека Вотрубські та українським від Валентини Романюк.
«Здійснилась моя заповітна мрія, – ділиться враженнями доктор історичних наук, професор Сергій Сегеда, – проведення науково-краєзнавчої конференції, присвяченої історії моєї «малої Батьківщини» – містечка Гощі та її округи. Ще раз мав нагоду пересвідчитись наскільки виріс рівень історичних знань і зацікавлення власним минулим після того як ми вирвались з обіймів «старшої сестри». В конференції взяли участь місцеві історики і краєзнавці, вчені з Києва, Рівного, Острога і навіть польського Щецина. Доповіді блискучі, атмосфера сердечна, сприяння селищної ради – молодих, креативних людей – беззастережне. Далі публікація наукової збірки, а там дивись і до монографії дозріємо. Впевнений, що так воно і буде».
Учасники та учасниці конференції відвідали мистецьку виставку «Гоща історична» в історико-етнографічному музеї «Погорина» та Гощанський парк.
За підсумками конференції заплановано видати науковий збірник.
Про це повідомляє Гощанська селищна рада
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.