У Рівному безкоштовно тестують на ВІЛ: є перші цифри “позитивних” результатів
Нині на Рівненщині і зокрема у Рівному активно проходить Європейський тиждень тестувань на ВІЛ. Фахівці Обласного Центру громадського здоров’я спільно з РОБФ “Наше майбутнє” безкоштовно тестують усіх охочих, дають консультації, роздають презервативи. Така акція присвячена Міжнародному дню боротьби з ВІЛ/СНІД, який у всьому світі відзначають сьогодні, 1 грудня. Тривалість заходів – з 23-го листопада до 5-го грудня.
Як повідомила керівник благодійного фонду Людмила Рибчук станом на 12 годину 30 листопада нинішнього року, в рамках акції було охоплено 600 людей, з яких 18 мають позитивний результат.
«Багато людей думають, що ВІЛ їх не стосується, але як показує статистика основний шлях передачі – статевий. Помилково думати, що ВІЛ поширений лише серед споживачів ін’єкційних наркотиків та осіб, які надають сексуальні послуги, ні сексуально активне населення теж у групі ризику, тому ВІЛ стосується кожного», – наголошує Людмила Рибчук.
Про напружену ситуацію з ВІЛ-інфекцією на Рівненщині говорить і Головний лікар Обласного центру Громадського здоров’я Олена Гандзюк. Так з початку року в області виявлено 240 нових випадків ВІЛ-інфекції. У Рівненській області зареєстровано майже три з половиною тисячі ВІЛ-інфікованих. Дві тисячі з них стоять на обліку у лікувальних закладах.
До слова, з 2001-го року в області почали реєструвати випадки народження дітей від ВІЛ-інфікованих жінок.
Працівники РОБФ «Наше Майбутнє» відмічають, що часто страх почути про інфікування не дає пройти тест. Позитивним моментом у застосуванні швидких тестів є можливість уникнути стресового очікування і отримати свій результат за 10-15 хвилин.
«Якщо людина отримала позитивний результат, вона не лишається сам на сам з цим результатом. Ми супроводжуємо її до Центру громадського здоров’я, надаємо консультації, розказуємо куди можна звернутися», – розповідає Людмила Рибчук. – «Важливо, щоб людина усвідомила: так це хронічна хвороба, вона не виліковна, але з нею живуть. Якщо виявити її на ранніх етапах, приймати ліки та дбати про здоров’я – рівень життя лишатиметься на якісному рівні».
Як зазначають організатори, основна задача подібних тестувань – це показати доступність і їх важливість. Цьогоріч акція охопила велику частину студентської молоді, військовослужбовців, правоохоронців, загального населення, а також людей із ризикованою поведінкою.
Варто знати, що існує таке поняття, як «період вікна», буквально це означає, що якщо ви вчора мали ризиковану поведінку, до прикладу – незахищений статевий акт, тест на ВІЛ позитивний результат не покаже. Натомість інфікована людина у періодів 3-6 місяців, продовжуючи ризиковану поведінку, активно інфікуватиме інших. Важливо пам’ятати, що у ВІЛ-позитивної людини, яка приймає антиретровірусну терапію рівень інфікування знижений до нуля і вона абсолютно безпечна для суспільства. Тому так важливо вчасно виявити хворобу та почати лікування!
Дбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх партнерів!
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.