У Рівному відбудеться презентація двох книг журналіста Євгена Букета
У середу, 25 січня 2017 року о 15 год у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться зустріч з українським краєзнавцем, журналістом, громадським діячем, головним редактором газети «Культура і життя» Євгеном Букетом та презентація його книг «Іван Бондаренко – останній полковник Коліївщини» і «Швачка – фенікс українського духу».
У книгах багатих на історичні матеріали показані образи полковника Івана Бондаренка, який стояв на чолі правобережної козацької вольниці у липні 1768 року та орликівця, полковника богуславського Швачки і інших відомих та невідомих ватажків, які з’єднали воєдино традиції української державності.
Книга «Іван Бондаренко – останній полковник Коліївщини» видана у серії «Життєписи» Київського видавництва історичної літератури «Стікс». Передмову до неї написав доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, директор Науково-дослідного інституту козацтва Тарас Чухліб.
Дослідження Євгена Букета по-новому висвітлює історичні віхи повстання 1768 року і, зокрема, діяльність загону бунтівних козаків Івана Бондаренка. Повстанці під орудою Івана Бондаренка карали несправедливих шляхтичів і лихварів, а відібране майно віддавали бідним.
Книга «Швачка – фенікс українського духу» (видавництво «Український пріоритет») продовжує, доповнює і поглиблює розуміння ґенези повстання 1768 року. Це була остання за часів Речі Посполитої спроба відновлення держави Богдана Хмельницького на правому березі Дніпра в кордонах від Прип’яті на півночі, Случі, Горині й Дністра на заході і Чорного моря на півдні.
У новій книзі спростовано міфи польської, російської імперської і радянської історіографії про Коліївщину, а введено це повстання в контекст міжнародних відносин третьої чверті XVIII століття та розкрито його як важливу віху українського національного державотворення.
У підготовці книг автор використовував матеріали з фондів Центрального державного історичного архіву України, архівів Житомирської, Київської та Черкаської областей, у великих вітчизняних та іноземних бібліотеках. Окрім того, переглянув усі друковані видання, присвячені Коліївщині, та понад 20 дисертаційних робіт на цю тему.
Ці книги сьогодні актуальні як ніколи. В світлі подій, що відбуваються в нашій країні, на їх сторінках можна знайти відповіді на дуже багато актуальних нині запитань.
Запрошуємо істориків, краєзнавців, просвітян, усіх охочих зустрітися з автором, дізнатися більше про гайдамацький рух, за бажанням, придбати книги, отримати автограф автора.
Вхід вільний.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.