У Рівному відбудеться вечір-елегія “Коротке життя довжиною у вічність”
21 липня 2016 року о 13:00 у «Світлиці» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки в рамках літературного клубу «Співрозмовник» відбудеться вечір-елегія «Коротке життя довжиною у вічність», присвячений 110–річниці від дня народження української поетеси, громадського діяча, борця за незалежність України Олени Теліги.
Олена Іванівна Теліга (дівоче прізвище Шовгенова) народилася 21 липня 1906 року в місті Іллінську під Москвою у шляхетній родині. “Географія” її життя була така: у Київ Олена приїхала з м. Ізюм Харківської губернії, де жила у родині батька, який у вересні 1918 року перевів дочку до третього класу Київської жіночої гімназії Дучинської.
У липні 1922 року 15-річна Олена з матір’ю та 18-річним братом Сергієм вирушає на еміграцію до Чехо-Словаччини, де батько на той час став першим ректором Української Подєбрадської господарської академії (УГА). Саме там навчався майбутній чоловік Олени – кубанський козак Михайло Теліга. У другій половині вересня 1929 року подружжя переїздить до Варшави. Уже 1927 року у колі друзів про Олену говорять як про поетесу.
Під час другої світової війни Олена Теліга на заклик Олега Ольжича бере участь в утворенні й розбудові Культурної Референтури ОУН. Виконуючи завдання Проводу, в надії на національне визволення й відродження самостійної України, Олена Теліга похідною групою ОУН уже за два тижні після початку війни вирушає до Києва. Аж по трьох місяцях дороги у жовтні 1941 року вона прибуває до окупованої німцями столиці України і очолює Спілку письменників. Стає вона і членом Національної Ради ОУН.
Недовгий час Теліга редагує літературно-мистецький додаток до газети “Українське слово” – журнал “Літаври”.
Через три місяці після прибуття до Києва Олену Телігу було заарештовано у приміщенні Спілки письменників, що містилася на вулиці Трьохсвятительській. Вона не захотіла залишити Київ, незважаючи на розпорядження Проводу ОУН і попередження про арешт.
21 лютого 1942 року на тридцять п’ятому році життя Олену Телігу розстріляли фашисти водночас із її чоловіком Михайлом Телігою, Іваном Ірлявським, професором Гупалом та іншими націонал-патріотами у зловісно-відомому Бабиному Яру…
До заходу підготовлено книжкову виставку «Коротке життя довжиною у вічність», на якій представлені художні твори поетеси та літературно-критичні видання про її життя та творчість.
В заході беруть участь:
Лілія Овдійчук – Співголова літературного клубу «Співрозмовник»;
Євген Шморгун – письменник, член РОНСПУ;
Члени літературного клубу «Співрозмовник»;
Члени громадських товариств м. Рівне, вчителі та учні ЗОШ №20, бібліотечні працівники.
Мета заходу: популяризація творів українських письменників, заохочення до читання та виховання патріотизму у молоді, залучення нових членів до літературного клубу «Співрозмовник».
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.