У Рівному відбудеться зустріч з легендарним українським пілотом
У неділю 21 січня о 15 год. в рамках проекту «Жива книга. Людина-сенсація» (модератор В. Ісаєв) відбудеться зустріч з легендарним українським пілотом, уродженцем Рівненщини Миколою Леонідовичем Ковалем.Микола Коваль виділявся серед інших курсантів, ще під час навчання у Чернігівському вищому військовому училищі. Тож, відомий льотчик-винищувач, тричі Герой Радянського Союзу, маршал авіації Іван Кожедуб підписав йому фотознімок: «Льотчику Ковалю від льотчика Кожедуба. Стань першим серед нас, рівним перед небом».Після закінчення училища, а також Академії ім. Гагаріна, Микола Коваль служив у Польщі, в Казахстані, Чехословаччині. Піднімався в небо на винищувачах Міг-15, Міг-21, Міг-23, досконало освоїв Су-17 і Су-25, пілотував транспортні літаки й вертоліт. Два роки воював у Афганістані. Там виконував різні завдання: доставляв вантажі у гарнізони, шукав підбиті в горах літаки та вертольоти, рятував льотчиків і борттехніків, штурмував ворожі укріплення. Був двічі підбитий. За період служби в Афганістані льотчик здійснив 948 вильотів, був нагороджений орденом Бойового Червоного Прапора, двома орденами Червоної Зірки, орденом Леніна. Проте це далеко не всі нагороди Миколи Коваля.На час, коли Україна здобула незалежність, досвідчений льотчик постійно брав участь в аерокосмічних виставках світу, демонструючи літальні апарати.У 1992 році його посилають з дипломатичною місією у США і на сьогодні він є почесним громадянином Каліфорнії та Пенсільванії. Тодішній президент США Білл Клінтон вручив йому підвіску «Кращий дипломат 1992 року».У 1996 році в складі делегації військово-повітряних сил України Микола Коваль брав участь у одному з найпрестижніших у світі військових авіашоу «Ейр-Татту» після якого на урочистому святкуванні закінчення змагань Єлизавета II вручила йому приз «Суперкороль повітряного простору» спеціальну підвіску, яка дає можливість безперешкодно входити в королівський палац, і щороку запрошує українського пілота на свій день народження.Організатори заходу: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.Контактний телефон: 26-05-34 (Хамедюк Анжела)
Після закінчення училища, а також Академії ім. Гагаріна, Микола Коваль служив у Польщі, в Казахстані, Чехословаччині. Піднімався в небо на винищувачах Міг-15, Міг-21, Міг-23, досконало освоїв Су-17 і Су-25, пілотував транспортні літаки й вертоліт. Два роки воював у Афганістані. Там виконував різні завдання: доставляв вантажі у гарнізони, шукав підбиті в горах літаки та вертольоти, рятував льотчиків і борттехніків, штурмував ворожі укріплення. Був двічі підбитий. За період служби в Афганістані льотчик здійснив 948 вильотів, був нагороджений орденом Бойового Червоного Прапора, двома орденами Червоної Зірки, орденом Леніна. Проте це далеко не всі нагороди Миколи Коваля.На час, коли Україна здобула незалежність, досвідчений льотчик постійно брав участь в аерокосмічних виставках світу, демонструючи літальні апарати.У 1992 році його посилають з дипломатичною місією у США і на сьогодні він є почесним громадянином Каліфорнії та Пенсільванії. Тодішній президент США Білл Клінтон вручив йому підвіску «Кращий дипломат 1992 року».У 1996 році в складі делегації військово-повітряних сил України Микола Коваль брав участь у одному з найпрестижніших у світі військових авіашоу «Ейр-Татту» після якого на урочистому святкуванні закінчення змагань Єлизавета II вручила йому приз «Суперкороль повітряного простору» спеціальну підвіску, яка дає можливість безперешкодно входити в королівський палац, і щороку запрошує українського пілота на свій день народження.Організатори заходу: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.Контактний телефон: 26-05-34 (Хамедюк Анжела)
У 1992 році його посилають з дипломатичною місією у США і на сьогодні він є почесним громадянином Каліфорнії та Пенсільванії. Тодішній президент США Білл Клінтон вручив йому підвіску «Кращий дипломат 1992 року».У 1996 році в складі делегації військово-повітряних сил України Микола Коваль брав участь у одному з найпрестижніших у світі військових авіашоу «Ейр-Татту» після якого на урочистому святкуванні закінчення змагань Єлизавета II вручила йому приз «Суперкороль повітряного простору» спеціальну підвіску, яка дає можливість безперешкодно входити в королівський палац, і щороку запрошує українського пілота на свій день народження.Організатори заходу: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.Контактний телефон: 26-05-34 (Хамедюк Анжела)
Організатори заходу: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.Контактний телефон: 26-05-34 (Хамедюк Анжела)
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: