У Рівному відкрито офіс громадського захисника у кримінальних провадженнях
Сьогодні, 27 грудня, у Рівному розпочав роботу офіс громадського захисника у кримінальних провадженнях – пілотний проект, який впроваджується у Рівненській і Вінницькій областях та м. Київ.
Участь у заході взяли працівники Регіонального центру на чолі з директором Василем Овдіюком, фахівці Рівненського місцевого центру та директор Алла Негрей, голова Ради адвокатів Рівненської області Сергій Удовиченко, голова Комітету з питання БВПД Ради адвокатів Ганна Лазарчук та голова Рівненського відділення ВГО «Асоціація правників України» Алла Філатова.
Василь Овдіюк розповів про мету офісу, модель організації його роботи, а також основні завдання, які, зокрема, передбачають підвищення якості надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – БВПД) у кримінальних провадженнях, запровадження інституту наставництва, вироблення нових критеріїв для проведення моніторингу якості надання БВПД та підвищення професійної кваліфікації адвокатів, які залучаються для її надання.
Далі Василь Овдіюк представив адвокатів-наставників, які були обрані спільно з Радою адвокатів Рівненської області. Ними стали секретар Ради адвокатів Ігор Солімчук, а також Юрій Бондар та Дмитро Ляшко, які упродовж тривалого часу співпрацюють з системою БПД та надають безоплатну вторинну правову допомогу у кримінальних провадженнях.
Дорожню карту діяльності адвоката-наставника, яка визначає його функції та завдання, представила начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Світлана Бідюк. Вона, зокрема, зазначила, що наставництво передбачає обмін досвідом, передання знань, умінь та навичок між більш досвідченими та молодими адвокатами, які залучаються до надання БВПД у кримінальних провадженнях. Адвокати-наставники працюватимуть з усіма адвокатами, які залучаються для надання БВПД у кримінальних провадженнях. Насамперед, надаючи їм поради, консультативно-методичну допомогу щодо ведення справ, до участі у яких такі адвокати залучені на підставі виданих регіональним центром доручень.
Також учасники заходу долучилися до активного обговорення питань, що стосуються, зокрема, розподілу справ між адвокатами, які залучаються для надання БВПД у кримінальних провадженнях, між адвокатами-наставниками з урахуванням спеціалізації; планування роботи офісу громадського захисника вже у першому місяці 2018 року; а також налагодження комунікації між адвокатами-наставниками та адвокатами, які залучаються для надання БВПД у кримінальних провадженнях.
Нагадаємо, що впровадження офісів громадського захисту у кримінальних провадженнях передбачене, зокрема, Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та Планом дій щодо реалізації положень Стратегії, Планом пріоритетних дій Уряду на 2017 рік та середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року, деталізованим планом заходів Міністерства юстиції України на 2017 рік, а також планом діяльності Координаційного центру з надання правової допомоги на 2017 рік.
Концепція пілотного проекту моделі офісів громадського захисту у кримінальних провадженнях у Вінницькій, Рівненській областях та м. Києві затверджена відповідним наказом Координаційного центру з надання правової допомоги (переглянути).
За матеріалами Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області
Довідково. Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Кавказька, 7. Тел. (0362) 46-01-09, (067) 604-59-55 (цілодобово). Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103 (цілодобово).
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.