У столиці думали, що робити з видобутком бурштину на Рівненщині
На затвердження Верховної Ради України подадуть чотири пов’язаних законопроекти щодо врегулювання видобутку бурштину. Так вирішили члени робочої групи з напрацювання пропозицій щодо врегулювання порядку видобування бурштину в Україні у ході засідання, яке відбулось 31 травня під головуванням першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко. Про це розповів перший заступник голови облради Микола Драганчук.
Робоча група опрацювала законопроекти «Про видобування та реалізацію бурштину», «Про старательську діяльність», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за незаконне видобування та введення в обіг бурштину та виробів з його використанням)», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо запобігання незаконному видобуванню та введенню в обіг бурштину та виробів з його використанням)», які зареєстровані та перебувають на розгляді Верховної Ради України.
У ході обговорення Микола Драганчук наголосив, що у представлених законопроектах надто мало уваги приділено простим старателям, а основний акцент зроблено на промисловому видобуванні «сонячного каменю». Поліський регіон – депресивний, але старателі – місцеві мешканці позбавляються права створювати артілі по видобуванню бурштину. Тому це питання також варто передбачити у законопроектах. Водночас, треба посилити відповідальність за незаконний видобуток, контрабанду, скупку, обробку бурштину. Закони, які люди чекають роками, необхідно приймати терміново, а ще – чітко сформулювати правила гри та наповнювати місцеві та державний бюджети, – такі пропозиції вніс перший заступник голови облради Микола Драганчук.
Таким чином учасники засідання відмітили чотири аспекти проблеми: існування незаконних робочих місць, посилення юридичної (зокрема кримінальної) відповідальності за незаконне видобування та реалізацію бурштину, ухилення суб’єктів господарської діяльності від сплати податків, необхідність рекультивації земель та охорону довкілля в районах незаконного видобування бурштину.
За результатами обговорення, робочою групою затверджено рішення, яким визначено необхідність комплексного розв’язання проблеми нелегального видобування бурштину. Тож запропоновано зазначені вище законопроекти доопрацювати, а згодом ухвалити шляхом «пакетного» голосування.
За інформацією сайту “Голосно”
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.