У центрі міста 200 рівнян пройшли обстеження на ВІЛ. Чи були позитивні результати?
Уся світова спільнота 1 грудня відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З цієї нагоди Рівненський обласний благодійний фонд «Наше Майбутнє» спільно з Рівненським обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом 01 грудня 2017 року в м. Рівне, на Майдані Незалежності, з 12.00 по 14.30 проводив мирну інформаційно-просвітницьку акція під гаслом: «Моє здоров’я, моє право».
Як розповідає Новинам по-рівненськи керівник фонду “Наше Майбутнє” Людмила Рибчук, такі акції у місті проводять з метою підвищення рівня обізнаності загального населення про захворювання ВІЛ/СНІД та формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.
Усім охочим організатори заходу роздавали невеличкі презенти, які дозволяють знизити ризики передачі ВІЛ-інфекції. Зокрема, протягом акції було роздано 6000 презервативів та 400 інформаційних листівок на дану тематику, які надані міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я».
А ще, рівняни мали можливість пройти анонімне, безкоштовне обстеження на ВІЛ швидким тестом. Результати медики давали за 10-15 хвилин після тестування. Серед містян, які пройшли тест були і лікарі, і журналісти, і студенти.
Віталію 17 років, він навчається у медичному коледжі та проходить практику у стоматологічній клініці. Хлопець розповідає, що про акцію прочитав у соціальній мережі, утім попереднього наміру тестуватися не мав, лише коли проходив повз амбулаторію на колесах, вирішив долучитись. Спонукало пройти тест, те що працює з кров’ю. Студент каже, що не надто нервується, утім вважаючи рід його діяльності пройти тест буде незайвим.
Загалом, 1 грудня, під час акції пройшли тестування 200 рівнян віком від 16 до 77 років. Позитивних результатів не виявлено. Крім того, рівняни отримали кваліфіковану консультацію лікаря-інфекціоніста. Швидкі тести на ВІЛ благодійний фонд безкоштовно отримав від товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства «ХіМеК».
Також 27 та 28 листопада 2017р., проведено акцію з тестування на ВІЛ для студентів Національного університету водного господарства та природокористування (протестовано 80 студентів, серед яких позитивних результатів не виявлено).
Довідково:
Україна за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу займає одне з перших місць в Східноєвропейському регіоні. Захворюваність на ВІЛ-інфекцію в Рівненській обасті за 10 місяців 2017 року складає – 14,6 на 100 тис. Перші випадки ВІЛ-інфекції почали реєструвати у 1996 році, станом на 01.11.2017 року зареєстровано 3094 випадки. На диспансерному обліку знаходиться – 1851 особа (в тому числі 6 іноземних громадян) поширеність ВІЛ-інфекції – 159,3 на 100 тис.
Найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ, на даний момент, є статевий. Про це свідчать статистичні дані за 10 міс. 2017 року в Рівненській області:
- 99 осіб – інфікувалися статевим шляхом, з них (1 гомо) – (58,2%),
- 28 осіб інфікувалося парентеральним шляхом – (16,4%),
- 43 дітей народжених ВІЛ-інфікованими жінками – (25,3%).
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.