В Острозі створили 3D реконструкцію Замкової гори та Луцької вежі
Цьогоріч команда ГО «Студія розвитку туристичного іміджу малих міст» (Town Image Studio) працювала над реалізацією проєкту «Іммерсивна культурна спадщина Острога» за підтримки Українського культурного фонду. У реалізації проєкту також взяв участь викладач кафедри економіко-математичного моделювання та інформаційних технологій НУ «Острозька академія» Володимир Місай.
Результати культурної ініціативи буди представлені для громадськості Острога 7 листопада в Музеї книги та друкарства, а 8 листопада – в Дубні в тронній залі Дубенського замку. Місцеві жителі та гості міста через окуляри віртуальної реальності змогли погуляти по Замковій горі XVI. століття, щоб побачити як виглядало це знакове місце 500 років тому, та оцінити, що змінилося та збереглося до нашого часу. Також була надана можливість потрапити в Луцьку надбрамну вежу та пройтися її дерев’яними галереями так, як це колись робила охорона міста.
«Завдяки оцифруванню та 3D моделюванню ми відтворили вигляд головних архітектурних пам’яток міста у вигляді, який вони мали в період XVI-XVII ст. Частина споруд або перебудована або повністю зруйнована, тому всіх відвідувачів нашої екскурсії, навіть місцевих жителів міста, чекають цікаві враження. Наприклад, під час екскурсії можна буде на локації оглянути Єзуїтський колегіум, який взагалі не зберігся. А також дізнатися, що Острозька академія в XVI століття буде зовсім в інших приміщення, ніж сьогодні», – ділиться своїми враженнями гостя презентації, студентка Острозької академії Наталя.
Переглянути 3D реконструкцію можна в Острозі через окуляри віртуальної реальності, що передані організацією в Острозький замок та музей книги і друкарства. Також вони доступні в Центрі креативних індустрій. Реконструкція є інноваційним доповненням до екскурсії та дасть можливість краще зрозуміти як же ж виглядало місто Острог в княжий період.
Організатори сподіваються, що проєкт надихне всіх, хто цікавиться українською історією та культурною спадщиною приїхати до Острога, відвідати музеї та отримати унікальний досвід віртуальної подорожі в часі.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.