Верховна рада скасувала монополію ЖЕКів
Верховна Рада 256 голосами дозволила власникам квартир багатоквартирних будинків обирати управителя, − повідомляється в законопроекті №1565 ВРУ.
Згідно з текстом закону, власники квартир у багатоквартирних будинках, незалежно від того, створили вони об’єднання співвласників чи ні, матимуть можливість обрати собі управителя.
Крім того, рішення про можливу здачу площі будинку (підвалу), допоміжних приміщень або прибудинкової території лежить в компетенції власників квартир будинку.
З моменту прийняття даного законопроекту прибудинкова територія будинку і земля, на якій стоїть будинок, є спільною власністю мешканців будинку.
На початку квітня об’єднання мешканців звільнили від сплати податку на прибуток.
Голова Верховної Ради Володимир Гройсман зазначив, що прийнятий закон дозволить зруйнувати монополію ЖЕКів і стане ще одним кроком на шляху децентралізації влади в Україні.
«Це саме той закон, який повністю зруйнує монополію ЖЕКів. ЖЕКи повинні залишитися у минулому», − заявив Гройсман.
Спікер переконаний, що з прийняттям цього закону у громадян України з’явиться можливість реалізовувати свої законні права власників, зокрема обирати, «хто і за якою ціною буде обслуговувати» будинки, в яких вони проживають. «Ми зараз цим законом звільнимо від рабства українців перед ЖЕКами − рудиментами радянської системи поборів», − додав він.
«Цей Закон дає можливість абсолютно нормально сьогодні децентралізувати цю позицію. Це величезний крок вперед», − зазначив Гройсман.
ДОВІДКОВО.
Співвласники багатоквартиного будинку відповідно до Закону зобов’язані:
1) забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку;
2) забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку;
3) додержуватися вимог правил утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм;
4) забезпечувати додержання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин;
5) відшкодовувати збитки, завдані майну інших співвласників та спільному майну багатоквартирного будинку;
6) додержуватися чистоти в місцях загального користування і тиші згідно з вимогами законодавства;
7) забезпечувати поточний огляд і періодичне обстеження прийнятого в експлуатацію в установленому законодавством порядку багатоквартирного будинку протягом усього життєвого циклу будинку та нести відповідальність за неналежну експлуатацію згідно із законом;
8) своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції – об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).
Наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.
До визначення співвласниками багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, форми управління багатоквартирним будинком, але не більше одного року із дня набрання чинності Законом, послуги з утримання такого будинку надає суб’єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку до набрання чинності цим Законом.
У разі якщо протягом одного року співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.
Повідомляє прес-служба Рівненської міської ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: