Відбулося чергове засідання Коаліції «Рівненщина 1325» по проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом»
У Рівному відбулося засідання Коаліції «Рівненщина 1325» участь в якому взяли біля 30 учасниць, які є представницями різних установ та громадських організацій. В рамках роботи Лариса Гунько, керівниця коаліції «Рівненщина 1325» представила підсумки 2-ї стратегічної сесії в рамках підготовки нового Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2030 року, стратегії і нові підходи для підвищення ефективності роботи.
Водночас обговорили питання, як в майбутньому посилити вплив коаліції «Рівненщина 1325» на виконання завдань операційного плану 1325 в Рівненській області у 2025 році.
Про досвід Канади у забезпеченні рівноправної участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень, протидії дискримінації та підтримки жіночого лідерства у сфері безпеки та оборони розповіла гостя Блейр Шмідт, керівниця Канадської поліцейської місії в Україні. Вона детально розповіла про шлях Канади у даному питанні, адже роботу почали ще у 2015 році, про операцію «Честь» на національному рівні, яка передбачала викорінення гендерно-зумовленого насильства по відношенню до жінок у всіх видах військ та правоохоронних інституціях Канади. Особливо важко було працювати з чоловіками старшого віку, тому цей шлях справді є надзвичайно складним. Світлана Богатирчук-Кривко, депутатка Рівненської обласної ради, членкиня делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи презентувала тему – Просування підтримки України у подоланні збройної агресії рф в Європейських інституціях, посилення ролі жінок на етапі розвʼязання конфліктів, постконфліктного відновлення України.
Учасниці зустрічі спільно обговорили питання – Коаліція Рівненщина 1325 у виконанні грантових проєктів від МБФ УЖФ в рамках конкурсу «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом». Свої напрацювання та реалізацію проєктів представили три громадські організації:
Ольга Ігнатьєва – ГО «Спілка жінок Рівненщини» – запросила на тренінги по виконанню плану дій – які фахівці розробили в рамках проєкту. Таких тренінгів для тренерів відбудеться 10 упродовж травня-червня.
Тетяна Мельник юристка Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» також презентувала результати проєкту та запросила присутніх на підсумкову Конференцію яка відбудеться наприкінці травня.
Представниця ГО «Жінки в громаді» Тетяна Куць детально розповіла про проєкт який реалізували у Здолбунові, а також його вплив на молодь.
Про старт нового проєкту за підтримки Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти розповіли Руслана Броновицька та Олена Семенович представниці ГО «Центр креативу». В рамках проєкту у співпраці з ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» відбудеться розширений круглий стіл на тему «Актуальні питання супроводу та підтримки родин зниклих безвісти у Рівненській області. Координація зусиль».
Наприкінці зустрічі Лариса Гунько презентували книгу «СНПК: воєнний злочин без терміну давності», а також обговорили інші актуальні питання та спланували роботу на літній період.
Цей захід став можливим завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», який реалізує Український Жіночий Фонд. Інформація, що представлена на заході, не завжди відображає погляди Уряду Великої Британії, Українського Жіночого Фонду та Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.