ВОЛОДИМИР ХОМКО НАПРОРОКУВАВ ЖЕКам «СУМНУ ДОЛЮ»
Мер Рівного напророкував сумну долю ЖЕКам. Володимир Хомко назвав підписаний напередодні Петром Порошенко Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» революційним.
– Я вже бачу наперед сумну долю ЖЕКів. Якби це комусь не подобалося, але закон підписано… Це не означає, що ЖЕКи мусять бути ліквідовані, але зрозуміло з Закону, що вони просто не виживуть в тому вигляді, в якому є. Якісь залишаться, але буде дуже важко, – каже Володимир Євгенович. – Прийдуть компанії, які мають мінімальний штат і будуть це робити оперативно і дуже якісно, і дуже дешево.
Відтепер, за словами очільника міста, єдиним власником будинку стають мешканці будинку. А відповідно єдиним джерелом утримання будинку є тільки плата, зібрана з мешканців будинку. Відповідальність за стан будинку також покладається на мешканців. Закон вступає в силу з 1 липня.
ДОВІДКОВО. Метою Закону є реформування житлово-комунального господарства та забезпечення ефективного управління спільним майном багатоквартирних будинків.
Прийняття вказаного Закону надасть можливість вільно вибирати форму та спосіб управління багатоквартирним будинком, а саме: самостійно, шляхом створення ОСББ, або шляхом передачі всіх або частини функцій на підставі договору фізичній особі-підприємцю чи юридичній особі – управителю.
Співвласникам дається можливість протягом року визначити форму управління для свого будинку. У разі не визначення протягом одного року співвласниками форми управління будинком, орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах призначить управителя строком на один рік. В такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається згідно з методикою, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір з управителем від імені співвласників підписує уповноважена особа відповідного виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.
Проте, у будь-який момент співвласники будинків можуть відмовитися від призначеного управителя та самостійно прийняти рішення щодо способу та форми управління будинком.
Як зазначалося, цей законопроект враховує інтереси всіх співвласників, визначає їхні права, обов’язки і відповідальність щодо утримання та управління багатоквартирним будинком. Зокрема він передбачає, що найважливіші рішення щодо розпорядження та управління спільним майном прийматимуться більшістю голосів співвласників. При цьому запроваджується принцип пропорційності голосів співвласників відповідно до їхньої частки у спільному майні та процедури письмового опитування водночас із процедурою скликання загальних зборів.
Розподіл відповідальності та витрат співвласників на утримання будинку, згідно проекту закону, відбуватиметься пропорційно до їхньої частки у спільному майні.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської міської ради
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: