Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Цікаво » Здоров'я » Як не стати жертвою кишкових інфекцій в літньо-осінній період

Як не стати жертвою кишкових інфекцій в літньо-осінній період

28-Лип-2017 / переглядів: 2 225

парфуми

сальмонельозЗа 6 місяців поточного року по Рівненській області зареєстровано 1067 випадків гастроентероколітів та 85 випадків сальмонельозу.

Найбільш вразлива група населення це діти до 18 років (819) ,що складає 76,85 від загальної кількості. 53,4% це неорганізоване дитинство, діти ДНЗ та школярі-14,3 та 8,43%. Тепла пора року окрім насолоди відпочинком та дарами природи, може принести прикрі неприємності – захворювання ГКЗ.

Аби відпочинок не перетворився на лікування в стаціонарі згадаємо про їх профілактику. Кишкові інфекції – група інфекцій, що викликає захворювання шлунково-кишкового тракту з клінічними проявами, як підвищення температури тіла, пронос, блювання. Сприйнятливість людей до кишкових захворювань досить висока. Шляхами передачі інфекції у дітей раннього віку є контактно-побутовий, у дітей старшого віку та дорослих — харчовий та водний. Для кишкових інфекцій бактеріальної етіології (дизентерія, сальмонельоз ін.) характерний літньо-осінній період зростання рівня захворюваності, для вірусних (ротовірусні інфекції та ін.) — осінньо-зимовий період. Це пов’язано з активізацією шляхів передачі інфекції, зі сприятливими умовами для зберігання і розмноження збудників у зовнішньому середовищі, змінами в організмі людини, а саме зниження його реактивності під впливом сонячних променів, відпочинок на природі тощо.
фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

Хвороба проявляється не відразу, а після інкубаційного періоду. При різних кишкових інфекціях він відрізняється, але в середньому становить від кількох годин до 5 діб. Наприкінці прихованого періоду може з’явитися нездужання, слабкість, головний біль, відсутність апетиту. Потім починають проявлятися характерні ознаки захворювання: нудота, блювання, болі в животі, рідкі випорожнення, інколи з домішками слизу і крові, підвищення температури. Особливу небезпеку кишкові інфекції становлять для діток раннього віку. У них швидко розвиваються інтоксикація та зневоднення.

Необхідно відзначити, що харчові отруєння найчастіше виникають раптово, нерідко захоплюючи значний контингент осіб, і, як правило, досить швидко загасають.

Факторами передачі можуть бути різні продукти харчування – м’ясо ссавців, птахів, яйця і яєчні продукти, молоко і молочні продукти та ін. Великий відсоток випадків зараження людини відбувається через готові продукти, що не підлягають термічній обробці – салати, домашній майонез, кондитерська продукція. Наявність збудника не впливає на органолептичні показники (запах, смак, консистенцію тощо), не змінює зовнішній вигляд продукту і цим себе не виказує.

Щоб відпочинок не перетворився на жахливі наслідки, лікування в інфекційному стаціонарі пам′ятайте, належна термічна обробка сировини, дотримання правил приготування страв, ваші чисті руки під час приготування та споживання страв є запорукою вдалого відпочинку та відсутність небажаних наслідків.

Повідомляє лікар-епідеміолог відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Державної установи”Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Кручок В.М.реклама реклама

Позначки:
кишкова інфекціяпрофілактика

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
03-Тра-2018Здоров'я

Рівненська лікар-терапевт розповіла, як пережити спеку гіпертонікам

25-Сер-2020Здоров'я

За попередню добу на Рівненщині виявлено 88 нових інфікувань COVID-19

02-Чер-2017Здоров'я

Рівнян попереджають про сезон лептоспірозу

15-Гру-2020Здоров'я

Covid-19 на Рівненщині: за добу померло 7 людей, 337 захворіло, 795 одужал

Останні новини

25-Лют-2021

На Рівненщині під час пожежі чоловік отруївся чадним газом

25-Лют-2021

Вакцинація від COVID-19 стартувала: як і кому робитимуть щеплення на Рівненщині

25-Лют-2021

Патрульні виявили водія, котрий вже втретє протягом року сів за кермо у нетверезому стані

25-Лют-2021

Лабораторія «НООСФЕРА» створює офіційний мобільний додаток по управлінню містом

25-Лют-2021

У Рівному відбудеться концерт симфонічного оркестру «Resonance» – «РОК-ХІТИ»

Популярні новини

09-Лют-2021

На Рівненщині жінка народила дитину і поклала її до морозильної камери

12-Лют-2021

У Рівному безкоштовно роздаватимуть презервативи

03-Лют-2021

На Сарненщині під колесами лісовоза загинула велосипедистка

22-Лют-2021

Податківці викрили заволодіння бюджетними коштами на суму 2,3 млн. гривень

13-Лют-2021

На Рівненщині рятувальники витягнути з кювету автомобіль в якому перебувало троє людей

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.