Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » На замітку » Як не стати жертвою шахраїв

Як не стати жертвою шахраїв

06-Січ-2016
фото ілюстративне з мережі інтернет

фото ілюстративне з мережі інтернет

Щоб не стати жертвою шахраїв, правоохоронці закликають громадян не вдаватися до необдуманих вчинків. Адже аферисти «йдуть в ногу з часом» та вдаються до різноманітних махінацій, аби тільки збагатитися злочинним шляхом.

Чи не щодня до поліції надходять повідомлення потерпілих громадян, які через шахрайські дії невідомих осіб, позбулися своїх заощаджень. У 2015 році правоохоронці зафіксували 1348 шахрайств, з яких за 1213 фактами відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Приміром, 30 грудня 75-річна рівнянка під приводом звільнення сина з поліції, віддала шахраям 25 тисяч гривень. Звісно, як з’ясувала пізніше жінка, син перебував удома цілий і неушкоджений.

А в передноворічну ніч 72-річна жителька села Великий Житин Рівненського району власноручно винесла невідомому чоловіку на автомобілі 4600 доларів США. Близько 22 години у трубці стаціонарного телефону, невідомий чоловік пояснив, що її син збив людину, яка внаслідок дорожньо-транспортної пригоди потребує лікування. Тож пенсіонерка без вагань винесла потрібну суму, до авто, яке вже чекало біля її будинку.

Тож, аби не потрапити на гачок шахраїв, правоохоронці вкотре радять уникати будь-яких контактів із незнайомими особами та дають детальні роз’яснення щодо тих чи інших ситуацій, в які обманним шляхом потрапляють довірливі громадяни.

Вирішення проблем з правоохоронними органами

Непоодинокі випадки дзвінків, у яких шахраї повідомляють про те, що близькі родичі, знайомі, друзі стали учасниками злочинних дій і затримані працівниками поліції. Здебільшого телефонний дзвінок лунає серед ночі, аби людина ще не чітко усвідомлювала що відбувається, тай ще імітують голос людини, яка начебто потрапила в біду. Проте, існує можливість залагодити ситуацію, щоб уникнути передбаченої законом суворої відповідальності. Дискредитуючи тим самим правоохоронні органи, шахраї вимагають передати особисто, переказати чи залишити у визначеному місці значну суму грошових коштів. На роздуми злочинці майже не залишають часу і наполягають на негайному прийнятті рішення про порятунок близьких від неіснуючої загрози.

«Дзвінок щастя»

Зловмисник у телефонній розмові повідомляє про виграш цінного призу – дорогого мобільного телефону, золотих прикрас, побутової техніки, автомобіля. Єдиною простою умовою для отримання призу є придбання карток поповнення абонентського рахунку на певну суму, розмір якої залежить від виграної речі. Під впливом емоцій від гарної новини потерпілі поспішають до найближчого пункту продажу скретч-карток, стирають захисне покриття і легковажно диктують код поповнення зловмиснику, який після отримання бажаного вимикає телефон і знищує сім-карту, з якої відбувалось з’єднання.

Продаж і купівля товарів через Інтернет

Мають місце випадки, коли спритники телефонують особам, які розмістили оголошення про продаж речей на ресурсах у мережі Інтернет. Щоб не викликати підозру і не виказати своїх справжніх намірів, шахраї розпитують про характеристики товару, просять зробити знижку та іншим чином входять у довіру. Після психологічної обробки злочинці висловлюють намір переказати продавцю гроші і пропонують взяти банківську платіжну картку власну, родичів чи знайомих. Зі слів зловмисника, для того, щоб він переказав на цю картку гроші, її необхідно вставити у банкомат чи термінал самообслуговування. Далі, за вказівками злочинців, потерпілий називає змістсмс-повідомлень із кодами підтвердження банківських операцій і шахраї знімають з рахунку усі наявні кошти.

Придбання автотранспорту, нерухомості, земельних ділянок та менш вартісних товарів у глобальній мережі Інтернет завжди пов’язане з ризиком. Торгівля у Інтернеті стала надзвичайно розповсюдженим явищем, однак безпека таких правочинів залишається на низькому рівні. Особи з недобросовісними намірами охоче приймають завдатки, оплату частинами чи у повному розмірі за виставлений на продаж товар, якого взагалі може не існувати. Шахраї проводять вибірку товарів, які користуються підвищеним попитом і зазначають на них привабливо низьку ціну. Популярним у мережі способом шахрайства є продаж неіснуючого товару, вартістю декілька гривень. Ошукана особа, вважаючи завданий збиток дріб’язковим, не звертається до правоохоронців. Проте для зловмисника кількість невеликих надходжень в результаті складається у «кругленьку» суму. Торгівля давно заполонила популярні соціальні мережі, де також не обходиться без нечистих на руку користувачів.

Залишитись без грошей можна і по телефону

Щоб не викликати підозри шахраї телефонують з міських номерів фіксованого зв’язку з кодом, приміром, 056, який відповідає Дніпропетровській області, де знаходиться центральний офіс одного з банків. Шахраї представляються представниками служби безпеки фінансової установи. Під приводом перевірки і уточнення особистих даних, виявлення осіб, які причетні до фінансування тероризму і сепаратизму в України, відміни неіснуючих банківських операцій з ознаками шахрайських дій, злочинці випитують у потерпілих реквізити банківських карток, зміст смс-повідомлень, які надходять клієнтам. Отримавши необхідну інформацію перераховують наявні на карткових рахунках гроші.

— Усі перераховані вище дії містять ознаки складу злочину, передбаченого статтею 190 (шахрайство) Кримінального Кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у виді штрафу в розмірі 850 гривень або позбавленням волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна, — коментує заступник начальника ГУНП в Рівненській області ВолодимирГолубош. — Тож аби не стати черговою жертвою шахраїв варто не робити поспішних вчинків, пам’ятати та дотримуватися елементарних правил, а правоохоронці, в свою чергу, зроблять усе, аби зловмисник поніс покарання.

– в жодному разі не повідомляйте нікому свої персональні дані та реквізити своїх банківських рахунків, адже працівники банківських установ не проводять жодних операцій у телефонному режимі;

– у випадку продажу товару, не повідомляйте зайвої особистої інформації, лише номер картки, на рахунку якої не повинно бути жодних коштів, а ще краще – готівкою на домашню адресу чи поштове відділення;

– не перераховуйте гроші, поки не отримали замовлений товар.

– якщо ви загубили мобільний або сім-карта перестала працювати, відразу жзаблокуйте прив’язані до цього номеру телефону банківські картки;

– ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаєте гроші;

– у разі повідомлення про «полон» у відділі поліції, варто перевірити інформацію щодо свого родича, зателефонувавши на мобільний, при цьому запитайте про факти життя, які відомі лише Вам;

– роз’яснюйте своїм дітям, що не слід вступати у переговори з незнайомими людьми, а також давати незнайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони.

У разі надходження сумнівної інформації, пов’язаної із необхідністю перерахунку грошей, зверніться одразу до поліції за номером телефону «102».

 Повідомляє відділ комунікації ГУНП в Рівненській області

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Сьогодні на Костопільщині прощатимуться із загиблим Героєм

Як працюватимуть «мобільні соціальні офіси» на Рівненщині у січні?

Працівник Рівненського СІЗО за гроші носив ув’язненим алкоголь і мобільні телефони

Українські перевізники відтепер їхатимуть до Казахстану через Білорусь

Рівненським учасникам АТО та сім’ям загиблих виплатили 4 мільйони

НА РОКИТНІВЩИНІ ЗАТРИМАЛИ ЗЛОВМИСНИКА, ЯКИЙ НАМАГАВСЯ ОБІКРАСТИ ХРАМ

РІВНЕНСЬКІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ РОЗШУКАЛИ ВИНУВАТЦЯ СМЕРТЕЛЬНОЇ ДТП

У Рівному цілодобово працює пункт обігріву встановлений для обігріву населення

Новорічні свята у засуджених Городищенської колонії без наркотиків

tomat_green-01

Позначки:
шахраї

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
13-Гру-2018Новини

Дві ОТГ Дубенського району невдовзі укрупняться

05-Жов-2019Новини

На Рівненщині у ДТП постраждала велосипедистка

18-Лют-2016Новини

У Рівному затримали чоловіків, які заради “дози” обкрадали квартири

11-Січ-2018Новини

Сумна статистика нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу у побуті

Останні новини

09-Тра-2025

Перед судом постане нападник, який завдав тяжке тілесне ушкодження дубенчанину

09-Тра-2025

Аспекти Молодіжної політики в громаді вивчали посадовці ОМС Рівненщини

09-Тра-2025

На Рівненщині відбувся День партнерства до Дня Європи

09-Тра-2025

На Сарненщині судитимуть посадовця, який завдав понад 400 000 грн збитків

09-Тра-2025

Рівненські гвардійці пройшли психологічну реабілітацію за програмою «Декомпресія»

Популярні новини

08-Тра-2025

Поліцейські Рівненщини розслідують ДТП, у якій постраждала велосипедистка

15-Кві-2025

Перед судом постане житель Рівненського району за скоєння смертельної ДТП напідпитку

11-Кві-2025

У Млинові та Гощі — нові керівники поліції

09-Тра-2025

На Рівненщині віддали останню шану захисникам

21-Кві-2025

Поліцейські та рідні розшукують зниклу 42-річну костопільчанку

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.