Як виграти інформаційну війну з РФ – вирішували разом з власниками книгарень Рівного
Сьогодні Україна захищається від агресії Росії
Масштаби говорять про гібридну війну з усіх боків – телебачення, Інтернет, книги. І якщо в державі велику роботу провели з декомунізації, то мало звернули уваги на те – що читають наші люди.
На цьому наголосила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко під час круглого столу «Протидія інформаційній війні».
Участь у заході взяли представники громадських організацій, книжкових магазинів та бібліотек.
«Не секрет, що у книгарнях України, продається література, де возвеличується військові формування Російської Федерації, нівелюється українська національна ідея, ставиться під сумнів суверенність нашої держави», – наголосила Світлана Богатирчук-Кривко.
До речі, факти продажу антиукраїнської книги мало місце і у Рівному.
Тому захист інформаційного простору від антиукраїнських книжок – пріоритетне завдання як держави, так і кожного з нас.
«Ви маєте думати не тільки про свій бізнес. В цій країні живуть ваші діти, рідні, близькі. Вони обов’язково відчують наслідки реалізації таких книг», – звернувся представник ГО «Автомайдан» Сергій Зайналов до власників книгарень.
Світлана Богатирчук-Кривко поінформувала присутніх про кроки влади у напрямку протидії інформаційній агресії Росії.
Зокрема, 1 січня 2017 року набрав чинності Закон, згідно з яким, книги, ввезенні з території держави-агресора, можуть розповсюджуватися в Україні лише за наявності відповідного дозволу. Кабмін впродовж 3-х місяців має видати нормативно-правові акти, передбачені цим законом. При Держкомтелерадіо діятиме експертна рада з питань аналізу видавничої продукції, яка формуватиме перелік заборонених книг.
«Доки усе запуститься у масштабах держави, ми на місцях маємо швидше реагувати, – звернулася Світлана Богатирчук-Кривко до присутніх. – Зокрема, власникам книгарень рекомендуємо переглянути свою літературу і вилучити книги антиукраїнського змісту. Наголошую, мова йде не про мову книги, а – зміст».
За наслідками круглого столу вирішили звернутися до профільного Міністерства – передбачити дотації для місцевих видавництв і авторів, адже вартість української книги вища порівняно з російською, а також пришвидшити прийняття підзаконних актів, які регулюють Закон з протидії засилля антиукраїнських книг.
«Давайте всі разом вигравати інформаційну війну», – резюмувала Світлана Богатирчук-Кривко.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.