Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Новини » Як змінюється українська школа: тестуємо Рівненщину

Як змінюється українська школа: тестуємо Рівненщину

07-Лис-2017

Уже два місяці 100 шкіл України (по два класи в кожній) пілотують проект «нова українська школа» у перших класах. Наступного року Стандарт запрацює по всій країні і вчителям доведеться вчити дітей по-новому.
На Рівненщині до пілоту долучились Рівненська ЗОШ №18, Рокитнівська ЗОШ №3, Дубенська ЗОШ №1 та Великоомелянський НВК Рівненського району.
Сьогодні мова йтиме про Дубенську ЗОШ №1. Подивимось яких змін слід чекати наступного року.
«Ідеальна тиша на уроках відходить у минуле. Головне завдання нової школи – правильно організувати спілкування, адаптувати дитину до життя» , ‒ пояснює директор Дубенської загальноосвітньої школи №1 Вікторія Дмитрієва
Кожен тиждень у пілотних класах – тематичний. Вчителі, які ведуть перші класи, мають свободу переставляти теми місцями, визначати, скільки часу потрібно на вивчення кожної. Але в цій свободі, зізнаються, їм буває складно.
Більшість уроків у цих перших класах ‒ інтегровані. Це означає, що одну тему діти вивчають з перспективи різних предметів. Урок математики може проходити на вулиці: одні рахують листочки, а інші каштани. Якщо діти втомилися, можуть бути перерви посеред уроку.
«У нас немає підручників. Звичайно в Міносвіти підготували зразки уроків, однак вчителям доводиться орієнтуватися на рівень  знань своїх учнів і робити власні розробки уроків, враховуючи все, навіть погоду. Нам дають тему «Техніка, яка допомагає», а до цього нам потрібно інтегрувати математику, українську, читання, і все зробити так, аби дитина за допомогою дидактичних ігор пізнала, вивчила, і в її пам’яті щось залишилося. Тому щовечора ми підбираємо завдання, які передбачають індивідуальну і групову роботи. Це все має бути комбінованим, тому це досить складно, але творчо», –  каже про нюанси апробації розроблених уроків вчителька.
Аби навчання проходило цікавіше і по-новому донести матеріал адміністрація закладу закупила потрібне обладнання. Для таких класів придбали телевізор, копіювальну техніку, спеціальне обладнання, наочність, змінні стенди на стінах, меблі-трансформери.
Крім того, у класі з’явилися  зони з іграшками та наочністю. Зокрема, зона матеріалів, вчителя, настрою, тиші, мистецтва, досягнень, ігор, а стіни класу та коридору – додатковий простір для творчості.
«Найбільше їм подобається розповідати про себе, свої враження. Вони саме в такому віці, коли їм легше ділитися інформацією, ніж її сприймати. Дітям дуже подобається гра «Хто я?», де потрібно вгадати слово», – зауважила вчителька.
У стелажах кольорові кошики-шухлядки з кольоровими наліпками кожного учня,  де зберігається приладдя для занять: альбоми, кольоровий папір, клей тощо.
«По цій системі діти стали більш розкутими. Вони сміливіше висловлюються. Крім того, робота в групі виявляє лідерські якості, індивідуальні здібності учнів. А правила роботи в групах діти розробляють разом з учителем. Вчителі не вказують дитині на помилки, а виділяють, показують як правильно», – ділиться враженнями від апробації стандарту директор Вікторія Дмитрієва.
Батьки першокласників, з якими вдалося порозмовляти, відзначають, що поки їхні діти не завантажені і з радістю йдуть до школи.
«Дитина не боїться йти до школи. Тут оцінок та домашнього завдання немає. А також, немає важких наплічників. Немає зубріння. Немає нудного сидіння на одному місці. Немає маленьких  на перших партах, а високих на гальорках. Тут все по-іншому, по-домашньому. Нам подобається», – підсумувала  мама першокласника.
Повідомляє прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА

Позначки:
школа

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
05-Лют-2018Новини

Депутат облради керував автівкою в стані алкогольного спяніння?

20-Лют-2025Громади

Рівне підписало Угоду про партнерство з Ольштином

18-Гру-2024На замітку

«Бабусю, do you speak English?». У Рівному стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку

20-Жов-2018Новини

Чи карають поліцейських за невиконане завдання?

Останні новини

26-Кві-2025

Дубенська патрульна Катерина Безнюк виборола перемогу на Кубку України з веслування

26-Кві-2025

На Рівненщині в останню земну дорогу провели п’ятьох військовослужбовців

26-Кві-2025

Рівненські оперативники затримали зловмисника, який до смерті побив знайомого

26-Кві-2025

У Дубно внаслідок ДТП загинув пішохід

26-Кві-2025

У 16 містах Польщі пройдуть Фестивалі Борщу для підтримки Збройних Сил України

Популярні новини

15-Кві-2025

Перед судом постане житель Рівненського району за скоєння смертельної ДТП напідпитку

11-Кві-2025

У Млинові та Гощі — нові керівники поліції

21-Кві-2025

Поліцейські та рідні розшукують зниклу 42-річну костопільчанку

13-Кві-2025

До Небесного війська доєналося троє захисників із Рівненщини

10-Кві-2025

Додому на Рівненщину «на щиті» повернулися двоє Захисників

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.