З 20 серпня на Рівненщині заборонено ловити раків
Такий делікатес, як річковий рак є найрозповсюдженішими водними безхребетними у водоймах Рівненскької області. Проте не всі знають, що кількість таких делікатесів зменшується з кожним роком все більше й більше. Варто пам’ятати й той факт, що линька раків проходить у дві фази: з 01 квітня по 10 липня та з 20 серпня по 30 вересня, а виловлов даних безхребетних заборонено (наказ Рівнерибоохорони № 06-ОД від 17 березня 2016 року).
Линька раків – це надзвичайно складний процес, механізм якого до кінця й досі не вивчено. Причина того, що раки так би мовити линяють є їхній ріст та розвиток. Через те, що панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости безхребетній тварині, тому такий процес як скидання такого панциру є просто необхідним для розвитку особин. Зважаючи на те, що раки у цей період є дуже вразливими, оскільки під час линьки раки скидають не лише панцир, а й хітінову оболонку очей, зябер, стравоходу та ін. Тому сказати, що у цей період вони вразливі – це не сказати нічого, саме на сонові цього накладено заборону на їхній вилов.
Також нагадуємо, що по закінченні терміну заборони на вилов раків заборона на безконтрольний вилов водних безхребетних не знімається. Вже давно введені конкретні обмеження щодо їх вилову, проте не зайвим буде нагадати ці прості правила: дозволяється одній людині за добу виловити не більше 30 шт. раків за допомогою «хватки» з діаметром не більше 70 см, або рогаткою («розчіпом») — не більше п’яти знарядь на одного ловця. Також заборонено ловити раків у темний час доби з використанням підсвітки.
Варто констатувати сумний проте достовірних факт, що природна популяція водних безхребетних щороку зменшується і першочерговою причиною тому є браконьєрство.
Повідомляє прес-служба Рівнерибоохорони
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.