За місяць відбудеться найбільша в Україні теренова гра “Гурби -Антонівці”
Вже цієї весни, 28 квітня – 1 травня, відбудеться спортивно – патріотична гра “Гурби – Антонівці”. Вже 16-й рік поспіль понад 400 юнаків та дівчат із всієї України з’їдуться на місце найбільшого в історії бою Української Повстанської Армії, що знаходиться на межі Тернопільської та Рівненської областей, в урочищі Гурби.
На відкритті заходу його учасники урочисто співають Гімн України та гімн ОУН, розгортають державний та червоно-чорний прапори та вшановують пам’ять воїнів УПА, які боролись на місці проведення гри у квітні 1944 року у найбільшому бої повстанців проти військ НКВС. Важливим елементом заходу є прибирання великої території лісу учасниками гри.
Особливої популярності гра здобула після подій на Майдані: тоді заявки на участь подали 600 учасників, серед яких були обрані 330. Популярність заходу пояснюється його ефективністю: він згуртовує та гартує патріотичну молодь з різних областей, готує нову генерацію дієвих та рішучих патріотів, які готові змінювати країну.
Молодь, озброївшись витривалістю, жагою до перемоги демонструє всю міць і силу духу українців, і не тільки, оскільки участь у грі неодноразово брали юнаки з Білорусії, Литви, США. Гра відбувається у лісі площею 20 км² та триває 60 годин без перерви.
Як проходить гра
Гра відбувається у лісі на території 20 км², обмеженій маркувальною стрічкою. Триває 3 доби без перерви, часто найцікавіші події розгортаються вночі. Учасники заходу ночують без наметів, організованого харчування немає.
За перемогу змагаються два курені – “Вовки” та “Леви”. Курені діляться на менші частини: чоти і рої за аналогією розподілу груп в УПА.
“Життя” учасника – це нарукавна пов’язка: в одного куреня – жовта, в іншого – червона.
Є ще 3-тя команда – курінь “Диверсанти”, який не претендує на перемогу, але чинить перепони для “Вовків” і “Левів”. Колір нарукавної пов’язки – синій.
Перемогти – означає здобути найбільшу кількість балів: “вбити” якомога більше суперників, знайти ворожий штаб із прапором та втримати свій. Штабом куреня вважається три намети та прапор, що заховані в лісі. У штабі має перебувати спостерігач з Ради Вищих Спостерігачів (РВС). Диверсанти не мають штабу.
“Вбити” – означає зірвати нарукавну пов’язку гравця у бої, застосовуючи лише прийоми боротьби, без прямих ударів.
За дотриманням правил гри слідкує РВС.
Три доби життя воїна УПА. Відчути, що означає боротися до кінця, перемагати свої слабкості, гартувати тіло і дух, робити все заради досягнення мети. Спати, чекаючи на “алярм”, охороняти побратимів на “стійці”, з ризиком ходити у розвідку чи шукати прапор серед боліт, рватися до бою…Все це чекає на учасників цієї весни.
Суть гри
«Гурби-Антонівці» – це не змагання заради змагання. Організатори вкладають значно більше сенсу в цей проект:
– Патріотичний. «Теренова гра» означає, що вона проходить на певній території – терені. У нашому випадку – це ліси біля урочища Гурби, що на межі Тернопільщини та Рівненщини. Це легендарне історичне місце найбільшого бою УПА проти військ НКВС. Учасники поринають в атмосферу національно-визвольних змагань, вивчають історію не з книжок, адже саме на місці гри, у квітні 1944 року, відбулася ця битва.
– Виховний. «Гурби-Антонівці» – екстремальний захід, який гартує волю та характер учасників, ставить на шлях самовдосконалення, дає зрозуміти, що кожен здатен на більше. Також це зона здорового способу життя (на шкідливі звички тут просто немає часу).
– Екологічний. Обов’язковою складовою заходу є прибирання лісового масиву на міс ці гри. Організатори та учасники, користуючись нагодою, після закінчення гри разом очищують територію лісу від сміття.
– Консолідуючий. Це жива школа братерства, боротьби і командної роботи. Гра триває 60 годин безперервно, за цей час учасники стають частиною одного цілого: розподіляють побут, пліч-о-пліч змагаючись за перемогу.
«Популяризація бою та вшанування українських героїв – це і є основна мета проведення теренової гри. Кожен учасник усвідомлює, що приїхав у ліс не для того, щоб драйвово провести час, натомість, прагне загартувати себе, певною мірою спробувати пожити у ролі повстанця, захопитись ідеями націоналізму. Тут гартуються справжні патріоти, які потім приносять користь Україні – чи то йдуть на фронт, чи втілюють реформи», – говорить Іван Кізюк – координатор проекту «Гурби-Антонівці-2015».
Участь у грі безкоштовна.
Організатори заходу: Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з Молодіжним Націоналістичним Конгресом
Дізнатись більше про гру: http://gurby.org.ua/
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.