«Жіноче громадське та політичне лідерство на шляху відновлення України»
8 Березня – Міжнародний день захисту прав жінок. Свято весни чи рівності в Україні?
У Рівному активні жінки, лідерки, громадські активістки, політикині, волонтерки – обговорили права жінок та розвиток жіночого лідерства в Україні та на Рівненщині під час круглого столу «Жіноче громадське та політичне лідерство на шляху відновлення України» в рамках реалізації проекту «Посиленння політики рівних можливостей у Рівненській області», який реалізує ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» за підтримки Національного Демократичного інституту.
Керівниця проекту Лариса Гунько зазначила – сьогодні вкрай важливо підтримати жінок, мотивувати їх, сприяти гендерній рівності та усвідомити роль жінок в процесах миробудування та на шляху відновлення України. Сьогодні важкий час для кожного, але не варто забувати про права жінок. Лариса Гунько розповіла про реалізацію попереднього проекту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» та як він вплинув на громади та на учасниць проекту. Так, до прикладу в Острозькій громаді вже взяли в роботу резолюцію 1325 на рівні громади. Тому ми маємо перспективу та віру збудувати суспільство рівних можливостей.
До обговорення винесли три панельних дискусії:
• Чому гендерна рівність важлива для всіх?
• Підтримка жіночого лідерства в період війни. Роль жінок в процесах миробудування та на шляху відновлення України.
• Підтримка жінок, які постраждали від війни (ВПО та представниць місцевих громад), в тому числі постраждалих від гендерно зумовленого насильства.
Спочатку обговорили законодавчу базу та місцеві політики прав захисту жінок, та підтримки жінок ВПО. Дізнались, як міжнародні організації впливають на просування гендерної рівності в Україні.
Світлана Богатирчук-Кривко депутатка Рівненської обласної ради, представниця України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи розповіла, як змінилася ситуація за останні 20 років на Рівненщині. Коли вона вперше стала депутаткою обласної ради – жінок тоді було 2, а нині в облраді – 18 жінок, але і цього не достатньо – переконана Світлана Богатирчук-Кривко.
Про гендерний дисбаланс в освітній сфері та у владних кабінетах також розповіла депутатка обласної ради, директорка інститути післядипломної педагогічної освіти Алла Черній.
Спільно учасниці круглого столу висловили свої думки щодо весняного свята, разом з’ясували – 8 Березня – Міжнародний день захисту прав жінок. Тому про це не варто забувати, а щодо квітів – то це особиста справа кожного. Але це точно не про красу, а про права жінок.
Особливу увагу приділили розвитку та підтримці жінок в період війни, наголосили на важливій ролі жінок у процесах миробудування та відновлення. Обговорили проблеми жінок ВПО та усіх жінок, які постраждали від війни, а це – у тому числі родини, які втратили своїх близьких – сина, батька, брата, чоловіка, усі ці родини також є вразливою категорією населення, переконані учасниці зустрічі. Тому перед усіма інституціями нині стоять важливі завдання, які прописані у Резолюції Ради безпеки ООН 1325.
Наприкінці зустрічі учасниці приєдналися до Всеукраїнського флешмобу «8 Березня – це…»
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.