8 травня на Рівненщині відбудеться вже традиційна мистецька акція «Перша хвилина миру» – до Дня пам’яті та примирення.
На військовому меморіалі кладовища «Дубенське» у Рівному, о 22.30, розпочнеться патріотичний захід. Акція завершиться символічним запаленням «вогню миру» рівно о 23:01 – хвилиною тиші. Саме у цей час у Європі після капітуляції нацистської Німеччини врешті запанував мир – Перша хвилина миру.
Саме про це, а також про інші заходи, які відбуватимуться на Рівненщині, приурочені 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, говорили сьогодні на засіданні оргкомітету під керівництвом заступника голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.
«Відповідно до обласного Плану заходів, затверджених головою ОДА Олексієм Муляренком, у кожному населеному пункті заплановано проведення різноманітних заходів, – повідомила посадовиця. – Перш за все – панахиди за жертвами Другої світової війни, молебні за захисників Вітчизни. До могил, обелісків, пам’ятних місць буде покладено квіти, а ще живих свідків тих буремних подій обов’язково відвідає молодь».
8-9 травня у населених пунктах області за участю громадськості, духовенства, ветеранів Другої світової війни, учасників визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, учасників АТО відбудуться меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи. Відповідна просвітницька робота буде проведена в навчальних та бібліотечних закладах.
«А узвичаєним символом цих пам’ятних днів, як завжди, буде «Мк пам’яті»», – підсумувала засідання Світлана Богатирчук-Кривко.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
347 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × пять =