armiyaЩе не забуті випадки зі смертельними наслідками від вживання алкоголю на нашому Тучинському полігоні, а також випадки на передовій, що призводили до смертей як військових так і місцевих жителів наштовхують на думку про відсутність військової дисципліни у нашій армії.

Дисциплінованість особливо важлива в бойових умовах, коли щонайменше порушення може спричинити невиконання поставленого завдання (це мінімум), та ще й не доведи Боже втрати особового складу.

Досвід історії минулих воєн, показує: щоб перемогти, потрібна залізна дисципліна. А її відсутність породжує безлад, дезорганізацію, в умовах війни веде до марних втрат і поразки.

Особиста дисциплінованість кожного воїна — це соціально-психологічна і етична межа його особи, що виявляється в шанобливому відношенні, до законів держави, норм суспільства, загальнолюдських правил і військового боргу. В дисциплінованості воїна виражається його готовність до самопожертвування в озброєній боротьбі за безпеку Батьківщини. Дисциплінованість воїна може бути свідомою, якщо вона заснована на мотивах патріотизму, боргу, честі і високої внутрішньої відповідальності. Дисциплінованість не є свідомою, якщо вона диктується страхом покарання, міркуваннями вигоди або іншими подібними стимулами.

Без дисципліни армія існувати не може. Ратна праця, специфіка військової служби вимагають жорсткої регламентації діяльності і поведінки військовослужбовців, чіткої субординації їх взаємин, строгого і точного дотримання вимог військових статутів, наказів, інструкцій і повчань, що відрізняє їх від цивільних кодексів і норм. Військова дисципліна – це основа бойової готовності Збройних Сил. Не випадково її називають матір’ю перемоги. Дисципліна об’єднує людей, подесятеряє сили, допомагає швидше, з меншими втратами і в короткі терміни досягати поставлених цілей.

Дисципліна не має мети обмежити права особи і не відкидає ініціативу, не обмежує особистої гідності воїна. Вона забезпечує згуртованість військовослужбовців і їх готовність до виконання завдань, що стоять. Суворе дотримання правил, що наказують, говорить лише про глибоке розуміння військовослужбовцем суті військової служби, його свідомість, прагненні за будь-яку ціну, не зважаючи на небезпеки, з ризиком для життя виконати отриманий від командира наказ, виконати свій військових борг.

Розумію, що трохи сухо написано і прочитавши ці рядки, критики почнуть коментувати (можливо деякі коментарі назвати адекватними буде навіть важко), але нам необхідно зрозуміти дуже важливу істину – наш, український воїн повинен бути найкращим, взірцем для всього Світу. Я вірю в наших вояків, в нашу армію, добровольчі батальйони і я вірю в Україну!

Слава Україні, Слава Українському Воїну!

Вадим Фролов

Читайте також у“Новинах по-рівненськи”:

Волонтери, учасники АТО та Революції гідності отримали нагороди з нагоди Дня Конституції 

Під обстрілами у зоні АТО загинув військовий з Дубно

Чи стане генерал Грицак головою СБУ ?

tomat_green-01

553 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + дванадцять =