Етнографи, археологи, географи, антропологи та історики зібралися сьогодні у Рівненському обласному краєзнавчому музеї на історико-краєзнавчій конференції. Науковці з різних регіонів України приїхали, аби вшанувати 100-річний ювілей українського дослідника Ігоря Свєшнікова.

 «Історія і археологія повертає нам пам’ять. Завдяки таким людям як Ігор Свєшніков, ми більше розуміємо хто ми є. Як не намагалися викорінити нашу історію за часів більшовизму, Радянського Союзу, правда все одно проростає крізь бетон брехні. І значну роль у цьому зіграв Ігор Свєшніков, – звернувся до учасників заходу заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук.  – Через його дослідження Берестецької битви ми можемо спостерігати і розуміти, за що боролися наші пращури. Завдяки таким людям зараз відбувається інтелектуальна революція, ми вчимося цінувати своє минуле».

Під час відкриття конференції гості заходу ділилися своїми спогадами про спільну роботу з видатним археологом та життєвими історіями.

Член-кореспондент Національної Академії Наук України Яків Дідух, який вважає Ігоря Свєшнікова своїм наставником, розповів про своє знайомство з ним: «Коли мені було 13 років, Ігор Кирилович працював біля мого рідного села Городок, що у Рівненському районі, ознайомлювався з місцевістю. Я показав йому старовинні речі, які ми знаходили під час роботи на городі. І він загорівся цим, а вже невдовзі розпочав роботу в нашому селі, яка тривала 4 роки. Ігор Свєшніков досліджував поселенняГородоцько-здовбицької культури, зокрема шнурової кераміки. Його знали усі люди, чекали його приїзду, коли щось знаходили».

Нагадаємо, другого дня роботи конференції (20 жовтня) її учасники відвідають Національний заповідник «Поле Берестецької битви», де Ігор Свєшніков впродовж двадцяти років очолював археологічну експедицію, а також Дубенський замок, де провів останні свої дослідження.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

tomat_green-01

700 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − 11 =