12 листопада відбулася друга зустріч членів Правління АМУ з Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком
Головною метою цієї зустрічі було вирішення проблемних питань місцевого самоврядування у проекті Держбюджету-2020. Адже за дорученням Прем’єр-міністра після попередньої зустрічі (22 жовтня) Міністерство фінансів провело 8 листопада нараду з АМУ, але ніяких результатів та домовленостей не отримано – проект Держбюджету-2020 до другого читання не враховує жодної пропозиції АМУ.
АМУ представляли 25 голів громад з усіх областей, а також Виконавчий директор АМУ Слобожан.
Міські голови під час напруженої дискусії висловлювали позицію щодо недопустимості обмеження ресурсів місцевих бюджетів – зокрема, через скасування надходження до місцевих бюджетів відсотку від акцизу з пального, не проведення індексації вартості землі, збереження пільг по платі за землю деяким підприємствам тощо. Недостатність коштів у органів місцевого самоврядування зумовить неспроможність забезпечити елементарну життєдіяльність громад та надання основних послуг жителям. Тим більше не вистачить ресурсів на реалізацію державних рішень, які перекладаються на місцеві бюджети. Так, за підрахунками АМУ на підвищення заробітної плати педагогам (за постановами Уряду №№ 822, 695, 755) потрібно 14,6 млрд грн, яких у проекті бюджету на наступний рік не передбачено. При цьому представники Міністерства фінансів наполегливо стверджують, що у місцевого самоврядування достатньо ресурсів для покриття цих та інших витрат.
Викликає занепокоєння АМУ й позиція Міністерства фінансів щодо не переведення на прямі міжбюджетні відносини об’єднаних територіальних громад, які провели перші вибори у 2019 році. Адже такий підхід нівелює децентралізаційну реформу – громади об’єдналися, але ресурсів та повноважень не отримали. При цьому Глава Уряду та міністр розвитку територій та громад висловлюють підтримку врахування у Держбюджеті-2020 новостворених ОТГ та громад, утворених навколо міст обласного значення.
Асоціація міст України, висловлюючи занепокоєння щодо передбаченого проектом Держбюджету-2020 суттєвого обмеження ресурсів територіальних громад, звертається до народних депутатів України з проханням врахувати пропозиції АМУ та захистити інтереси простих громадян при прийнятті Закону про Державний бюджет України на 2020 рік.
Проблемний Бюджет 2020р. сколихнув і органи місцевого самоврядування Рівненщини. Так вже близько десяти ОМС під час сесій місцевих рад прийняли звернення до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука та голови Верховної ради України Дмитра Разумкова – стосовно проблемних питань Бюджету 2020р. Такі звернення вже прийняли – Клесівська, Привільненська ОТГ, міста – Сарни, Здолбунів, Корець, Дубно та Гоща. До них поступово приєднуються й інші органі місцевого самоврядування Рівненщини.
За матеріалами АМУ
Теґи:
279 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × 5 =

НОВИНИ