фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

Прокуратура Рівненщини повідомила, що стала на захист майнових та житлових прав неповнолітнього, який відбуває покарання у Дубенській виховній колонії. Як стало відомо сайту “Новини по-рівненськи” хлопець відбуває покарання за зґвалтування малолітньої дівчинки природним та неприродним шляхом. Їй було близько 5 років, після скоєного злочинець відібрав у неї сім гривень, які вона мала при собі. Це сталося у 2013 році, та той момент хлопцю було 14 років.
Під час відбування покарання у хлопця помер батько і засуджений опинився у ситуації, коли після звільнення він не матиме куди повертатись. Адже, як з’ясувала прокуратура після смерті його батька право власності і користування на земельний пай та житловий будинок має успадкувати за заповітом лише одна особа – близька родичка померлого. Але при цьому у заповіті жодним чином не обумовлено питання щодо захисту майнового права неповнолітнього хлопця, який, до того ж, залишився без батьківського піклування.
Водночас, відповідно до вимог Цивільного кодексу України, неповнолітні діти спадкодавця спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).
“У листопаді цього року засудженому виповнюється 18 років і адміністрація колонії прийматиме рішення чи доцільно лишати засудженого відбувати покарання і надалі в виховній установі”, – розповідає начальник Дубенської колонії Валентин Марач. – “А у травні 2018 року  у хлопця є всі перспективи звільнитися умовно-достроково, адже відбуваючи покарання він зарекомендував себе з позитивної сторони”
Отож аби хлопець не лишився даху над головою прокурори Рівненщини ініціювали перед прокуратурою Вінницької області питання щодо звернення до суду (за місцем розташування майна) в інтересах неповнолітнього з позовними вимогами про визнання права власності на спадкове майно. Як результат – органами прокуратури цієї області заявлено на захист прав неповнолітнього відповідний позов, який перебуває на розгляді суду.
Вікторія Малецька
622 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + 13 =