Чи відомо вам, що 30% дітей у всьому світі страждають на захворювання сечостатевої системи? Клінічну картину цих захворювань ускладнює недооцінювання  батьками серйозності проблем. До прикладу: буває, батьки нетримання сечі у дитини «списують» на погану звичку, а між тим, це може свідчити про урологічні проблеми. Вони ж у подальшому можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.
Як вчасно розпізнати недугу та як діяти далі, «Новинам по-рівненськи» розповів дитячий уролог медичного центру «Оксфорд Медікал» Піц Ярослав Ярославович.
«Урологічні проблеми у дітей виникають досить часто. Це можуть бути негаразди з нічним туалетом, ріжучі болі та інший дискомфорт. І вже цих симптомів для батьків має бути достатньо, щоб вести дитину на прийом до лікаря», – розповідає Ярослав Піц. – «Якщо говорити про нетримання сечі, звертати увагу на це потрібно після того, як дитині виповниться два роки. Чітко про нетримання сечі, як про захворювання, ми можемо говорити, коли дитині виповнилося 5 років».
Лікар наголошує, що негайна допомога дитячого уролога потрібна у випадках, коли у дитини  болісне сечовипускання, підвищення температури тіла незрозумілого походження, болі в області попереку чи живота, раптова зміна кольору сечі. Батькам хлопчиків варто додатково звернути увагу на те, чи немає асиметрії мошонки та фімозу – звуження крайньої плоті.
Частіше за все діти та підлітки зіштовхуються з наступними урологічними проблемами:
захворювання сечового міхура: вроджені вади та запальні процеси;
гострі та хронічні інфекції сечовивідних шляхів;
аномалії розвитку статевих органів: епіспадія, гіпоспадія, крипторхізм;
різні ступені та види фімозу (у хлопчиків);
вроджені порушення розвитку сечовидільної системи.
«Дуже важливо вчасно виявити проблеми у розвитку сечостатевої системи у дитини. Варто зауважити, що здоров’я зовнішніх статевих органів надзвичайно важливе як для хлопчиків, так і для дівчаток», – наголошує дитячий уролог. – «Нерідкість, коли хвороба або патологія сечостатевої системи протікає безсимптомно, тому важливо приводити дітей на систематичні профілактичні огляди».
Сучасна дитяча урологія нині успішно бореться з хворобами сечостатевої системи. Зокрема, у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у разі необхідності можна отримати оперативне та кваліфіковане лікування:
будь-які форми сечокам’яної хвороби;
нічне та денне нетримання сечі;
розлади сечового міхура, інфекції сечовивідних шляхів;
варикоцеле, фімози, крипторхізм (у хлопчиків);
аномальний розвиток статевих органів, пахові грижі.
«Батькам потрібно спілкуватись з дитиною і привчати спокійно відноситись до огляду уролога. Якщо ж проблема виявлена, реакція має бути спокійною, адже діти дуже чутливо сприймають емоції та слова батьків. Надмірні переживання та психологічний дискомфорт у дитини – не найкращі супутники у подоланні проблем зі здоров’ям», – радить Піц Ярослав.
При необхідності, у медичному центрі «Оксфорд Медікал»  можна направити дитину на огляд до інших вузьких спеціалістів: психолога, невролога або нефролога, а також зробити всі необхідні аналізи.
Подбати про здоров’я статевих органів своєї дитини можна заздалегідь – запишіться на прийом до уролога в медичний центр «Оксфорд Медікал» в зручний для себе час, переконайтеся у відсутності захворювань та патологій, а в разі їх наявності – почніть лікування!
Для запису до лікаря телефонуйте за номерами (067) 840 40 50 та (0362) 40 40 50
На правах реклами

1 416 переглядів