парфуми1

Сьогодні, 22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, рівняни віддають шану усім полеглим під час Другої світової та тим, хто витримав цю жахливу трагедію.
Вже традиційно на Дубенський меморіал у Рівному прийшли представники обласної та міської влади, ветерани, військові, поліцейські, рятувальники, громадські активісти та мешканці міста.
Присутні вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання, а потому поклали квіти та вінки на Алеї слави.
«За останніми підрахунками 14 мільйонів людей нашої країни постраждало від Другої світової війни. Це ті, які загинули і були вивезені. Хочеться, щоб усі конфлікти в наш час можна було розв’язати дипломатично і мирно. Щоб люди могли навчитись домовлятись, адже війна це завжди біль, сльози та втрати», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
З її словами, нині на Рівненщині залишилось дуже мало учасників бойових дій тієї війни. Тому важливо зараз зберегти спогади цих людей, щоб наступні покоління знали що і як відбувалось. «Тому ми хочемо ініціювати цей задум, аби соціальні працівники записували спогади ветеранів», – додала Світлана Богатирчук-Кривко.
Довідково:
Боротьба між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни. Це протиборство призвело до колосальних людських і матеріальних втрат, передусім для України.
Місто Рівне перебувало під окупацією 945 днів – з 28 червня 1941-го по 2 лютого 1944 року. У цей час було знищено понад 102 тисячі радянських військовополонених і цивільних громадян, а у Рівненській області – понад 232 тисячі.
У роки Другої світової війни на Рівненщині повністю або частково було спалено 176 сіл. Десятки тисяч мешканців області брали участь у русі Опору – у лавах українських, радянських, польських формувань і підпільних організацій. Впродовж 1941-1944 років на території Рівненщини загинули й були поховані 14 852 воїни Червоної армії. Більше ста тисяч мешканців нашої області були мобілізовані до лав Червоної армії, третина з них полягла на фронтах Другої світової війни.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
498 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × 1 =