PM864image002Один загинув, двоє скалічено – це результат неправильного поводження з боєприпасами у Радивилівському районі. Там п’ятеро чоловіків поїхали до лісу шукати старовинні монети, а натрапили на купу снарядів. Обминути їх в одного з них розуму не вистачило. Він почав розбирати їх для колекції. На слова інших не зважав. Був певен, що все обійдеться. Втім, вибух, який пролунав фактично одразу, шансів вижити людині не дав. Тяжко постраждало іще двоє чоловіків. Щоб дістатись бодай до дороги, один з них навіть повз.
50-річний Іван та 26-річний Юрій – односельчани. На лікарняних ліжках чоловіки теж сусіди. Пацієнти оговтуються від складних операцій. «Вони були доставлені машиною «швидкою» допомоги у вкрай важкому стані, – розповідає лікар – травматолог Радивилівської районної лікарні Василь СТЕЦЮК. – В одного був відкритий перелом кісток передпліччя, в іншого -відкритий перелом кісток правої гомілки. В ургентному порядку ми їх прооперували». Травми чоловіки дістали у лісовому масиві неподалік села Срібне. Туди їх покликало троє шукачів старовини із Рівного, позаяк чоловіки – знані в окрузі любителі пошуків старовинних монет. Вони розбились на групи, аж раптом усіх до себе погукав 43-річний чоловік. Мовляв, знайшов рідкісні артилерійські снаряди. «Я знав цього чоловіка всього дві години, – розповідає постраждалий Юрій. – Він захотів розібрати снаряд собі для макета. Нам теж пропонував. Каже: я такий вперше бачу. Одного розкрутив при нас. Ми відійшли. Потім почав другого розбирати. Снаряд не відкручувався, то цей чоловік його постукував. Ми почали до нього кричати, мовляв, не розбирай – може здетонувати! Він каже: йдіть, я вас дожену». Це були останні слова чоловіка. Тільки Іван з Юрою відійшли на п’ять метрів, як пролунав вибух.

PM403image001
…Після вибуху Іван та Юрій оговтувалися лише кілька секунд. Потім вони надавали один одному допомогу – зупиняли кров. Кинулися і до знайомого, та його травми були несумісними з життям. « У нього була відірвана рука повністю до плеча, і нога так само – вище коліна відірвана. В такій позі він був…наче сидів. Я ще попробував сонну артерію – вона не пульсувала, – пригадує другий постраждалий – Іван. Вцілілі чоловіки, які приїхали з Рівного разом із загиблим, втративши товариша, запанікували. Втім, викликали ‘швидку’, аби врятувати Юрка та Івана. Один з них побіг до дороги зустрічати медиків. Юрко, стікаючи кров’ю, проповз на боці близько 150 – ти метрів. Час від часу йому допомагав Іван – його рука висіла лише на шкірі. Обоє розуміли: втрачений час не на їх користь. Іван знайшов у собі сили ще й зателефонувати дружині. Ольга пригадує, що то був справжній шок: «Я зразу не повірила. Я думала, що він жартує». «Слідчі поліції розпочали кримінальне провадження, – прокоментував в.о. керівника слідчого відділення Радивилівського РВ поліції Сергій ЯСИНСЬКИЙ, – Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 115 Кримінального Кодексу України. Призначено ряд експертиз». Вибухотехніки встановили, що вибуховим пристроєм виявився осколково-фугасний артилерійський снаряд калібру 122 – ох міліметрів часів Другої світової війни. Таких неподалік місця події знайшли десять. Також поруч лежали п’ять мінометних мін. Усі боєприпаси вже передали піротехнікам для утилізації.

Надія Литвинюк

743 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девятнадцять − 5 =

НОВИНИ