15-16 листопада у культурно-археологічному центрі «Пересопниця» відбулася науково-практична конференція «Нові дослідження пам’яток археології на Волині», присвячена 120-річчю археолога Олександра Цинкаловського та 100-річчю історика із Радивилівщини Володимира Терського.
Метою конференції було обговорення результатів археологічних досліджень на території Великої Волині та залучення до аналізу археологічного матеріалу фахівців із інших галузей. Це у свою чергу повинно дозволити розглядати історію краю крізь призму джерелознавства, ґрунтознавства, та новітніх комп’ютерних технологій. У роботі конференції взяли участь науковці з різних регіонів України та Польщі, зокрема доктор історичних наук Святослав Терський та історик-джерелознавець з Польщі Даріуш Домбровський.
Директор культурно-археологічного центра «Пересопниця» Іван Солодуха зазначив, що за результатами конференції планується видання збірника статей «Пересопницькі зошити», а в наступному році, проведення чергової конференції пропонується приурочити до 160-річчя від дня народження Мельник Катерини, яка була однією із перших археологинь, які проводили дослідження території села Пересопниця.
Окрім того на завершення роботи учасники конференції висадили виноградник на території центру «Пересопниця» та ознайомились із оновленою археологічною експозицією закладу.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
416 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × три =