24 березня в актовій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка «Георгій Косміаді (1886-1967 рр.). Повернення на Волинь» (до 130-річчя від дня народження). На відкриття заходу разом із представниками громадськості, Рівненської української гімназії, творчої інтелігенції завітав перший заступник голови Рівненської обласної ради Микола Драганчук.

Звертаючись до організаторів виставки та доньки художника Надії Косміаді, Микола Драганчук зазначив: «Я дуже радий побувати на відкритті виставки Георгія Косміаді. Захоплююся творчістю митця, який був не лише художником, але й архітектором, педагогом, композитором. Георгій Косміаді мріяв, щоб його роботи залишилися на рідній землі. На щастя, завдяки доньці художника так і сталося. Дякую Вам, Надіє Георгієвно, що сьогодні, у 130-ту річницю з Дня народження Вашого знаменитого тата, Ви з нами. Бажаю Вам довгих років життя і дякую Вам за невтомну працю з популяризації мистецтва батька».

DSC_0128.JPG

Під час відкриття виставки звучав голос Георгія Косміаді – він читав вірші в прозі. Також звучала музика його улюбленого композитора і особистого друга Сергія Рахманінова.

Гості переглянули фільм «Кавалери» про перебування Надії Косміаді з її чоловіком Гербертом у Рівному, а також слайд-шоу про життя, творчість і родину Косміаді, про активну роботу наукових працівників Рівненського обласного краєзнавчого музею і керівників народних освітянських музеїв – Рівненської Української гімназії та «Ремесла Волині» Олександрійської школи-інтернату з популяризації творчості художника, завдяки чому з його спадщиною ознайомилися мільйони мешканців України.

DSC00234.JPG

Упродовж заходу відбувалася імпровізована мистецька студія. Учні гімназії та дитячої художньої школи під керівництвом свого вчителя Руслана Хвеся малювали з натури портрет своєї однокласниці.

Всі з нетерпінням чекали виступу Надії Георгіївни. Вона сказала щиро, коротко і вагомо: «Коли я вперше привезла картини свого батька до Рівного, я побачила, що рівняни прийняли його в свої душі, пам’ятають його, віддають йому шану. Дякую. Дякую. Дякую».

DSC_0100.JPG

Зазначимо, що на виставці представлено 80 картин художника і 78 дитячих робіт учнів Георгія Косміаді з фондів Рівненського обласного краєзнавчого музею та Народного музею історії Рівненської української гімназії.

Виставка «Георгій Косміаді (1886-1967 рр.). Повернення на Волинь» (до 130-річчя від дня народження) працюватиме до 17 квітня.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У киянина вилучили бурштин, який він скуповував на Рівненщині

НА РІВНЕНЩИНІ ПОЇЗД ПЕРЕЇХАВ ДВОХ ЧОЛОВІКІВ

Цьогоріч на Рівненщині планують оздоровити 40 тисяч школярів

Сьогодні вранці у Рівному збили пішохода

У РІВНОМУ ПІДПАЛИЛИ “НАРОДНИЙ ДІМ”

Торік на Рівненщині від насилля у сім’ї потерпіли більше 2800 осіб

У Рівному проходить виставка витинанок

До Рівного з’їдуться волейболістки з усієї України

Завтра нагородять найкращі підприємства Рівненщини

У Здолбунові шестеро дітей живуть у прибудові в жахливих умовах

Теґи:
510 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 4 =