03 січня о 18:15 до Служби порятунку Рівненщини за номером «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному житловому будинку у місті Рівне по вулиці Новодвірській.
За вказаною адресою негайно виїхали два чергових відділення бійців 1-ї державної пожежно-рятувальної частини та оперативно-координаційний центр обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій. По прибуттю на місце виклику рятувальники з’ясували, що осередок пожежі знаходиться в димарі одноповерхового, цегляного, житлового будинку розміром 8х5 метрів. Оперативно провівши розгортання, вогнеборці піднялися по драбині на дах будинку та подали у середину димового каналу водяний ствол. За десять хвилин загорання було ліквідоване. Полум’я не встигло поширитися на горищне приміщення і будинок був повністю врятований від знищення вогнем.
Причина пожежі –  загорання сажі в комині.4Рятувальники Головного управління ДСНС у Рівненській області звертаються до громадян із проханням, щодо неухильного дотримання правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням. У 2016 році по причині невірної експлуатації печей виникло 166 пожеж. Тому при користуванні пічним опаленням: – перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці; – біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м; – усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені; – золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель. Під час використання пічного опалення не допускається: – залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; – користуватися печами, які мають тріщини. Пам’ятайте – наслідки пожежі непорівнянні з витратами на ремонт вашого «домашнього вогнища».
Повідомляє головне управління ДСНС України у Рівненській області
Теґи:
341 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 2 =