c98fe13f91f4cb6ba815d00ca0e13031Голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук звернувся до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з проханням ініціювати відзначення на державному рівні 75-річчя з дня створення Української повстанської армії «Поліська Січ».

Зокрема у листі йдеться, що в час, коли Україна веде запеклу боротьбу за суверенітет та територіальну цілісність, важливо пам’ятати про героїв, які боролися за її незалежність у минулому. Одним з таких Героїв є Тарас Бульба-Боровець, який 28 червня 1941 року видав наказ про створення повстанських загонів. Саме цю дату й вважають днем народження УПА «Поліська Січ».

Володимир Ковальчук запропонував включити до плану заходів з відзначення ювілею УПА «Поліська Січ» виготовлення та встановлення пам’ятника Тарасові Бульбі-Боровцю. До слова, макет монументу вже готовий. А встановлять постамент на проспекті Директорії у Рівному, де заклали та освятили його наріжний камінь.

— Я впевнений, що цьогоріч нам вдасться встановити пам’ятник засновнику УПА «Поліська Січ». Цей величний монумент — лише маленька частка пошани, на яку заслуговують такі Герої, як Тарас Бульба-Боровець. Адже це людина, яка понад півстоліття боролася за Незалежність України — діючи в підпіллі, на чолі повстанської армії, будучи в еміграції, — зауважив Володимир Ковальчук.

Також голова обласної ради зазначив, що з нагоди відзначення 75-річчя створення УПА «Поліська Січ», на Рівненщині відбудеться низка масштабних заходів. Зокрема, в області діятимуть патріотичні юнацькі спортивно-вишкільні табори та сплави, участь у яких братимуть діти зі всієї України. Окрім того, відбудуться міжнародні конференції та форуми щодо ролі УПА «Поліська Січ» у національно-визвольному русі та її значення у відновленні Української держави.

— Перш за все, хочемо щоб про діяльність та історію «Поліської Січі» дізналося більше людей, особливо дітей та молоді з інших областей. Тому покажемо їм місця базування повстанців, як вони жили та боролися за незалежну Україну. На прикладі конкретних героїв — Української повстанської армії, потрібно формувати у наступних поколінь високу патріотичну свідомість, любов до Батьківщини та турботу за свій народ, — підсумував Володимир Ковальчук.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У Рівному ідуть ремонтні роботи електрообладнання

Зловмисника, який обікрав храм тримають під вартою

На Дубровиччині у 2 копачів вилучено мотопомпу та інше знаряддя для незаконного видобутку бурштину

Кому служить «генерал» Рубан-Гарбузюк?

На Рівненщині о 4 ранку горів будинок

На Рівненщині у 2015 році на підтримку молоді спрямували найбільше коштів за останні п’ять років

На Рівненщині вилучили 23 тонни дизельного пального

Рівненщина готова до ускладнень погоди

НА РІВНЕНЩИНІ ЧОЛОВІК ЗА СМЕРТЬ ОДНОСЕЛЬЧАНИНА ОТРИМАВ П’ЯТЬ РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

Жителів Рівненщини запрошують до участі у грантовому конкурсі Посольства Німеччини

tomat_green-01

Теґи:
591 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + чотири =