Про події Української революції – у простій та цікавій формі!
Відсьогодні у Державному архіві області запрацювала виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917 – 1921»
Експозиція складається із 21 банера, розробленого Українським інститутом національної пам’яті. У підготовці матеріалів використано більш ніж 250 документів та фотографій.
«Лише декілька років назад у підручниках не було нічого про Українську революцію 1917-1921 років. Проте ми повинні пам’ятати уроки історії, а також розуміти, що наша єдність – це запорука нашої незалежності. Адже, і у 1918 році, і зараз, Україна відстоює свою соборність. Як і тоді, сьогодні наші бійці воюють за єдність та цілісність країни», – наголосила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
Зокрема, на банері «Державне будівництво. Директорія УНР» можна побачити фотокопію Закону «Про форму влади на Україні», що був ухвалений Трудовим Конгресом 28 січня 1919 року.
«Документ підписали Семен Вітик та секретар Сергій Бачинський. Останній хоча й не виходець з Рівненщини, але весь міжвоєнний період тут перебував. Він якраз був секретарем Трудового Конгресу, коли ухвалювався Акт Злуки УНР і ЗУНР», – розповів історик, керівник науково-редакційної групи «Реабілітовані історією. Рівненська область» Андрій Жив’юк.
Із особистими свідченнями Сергія Бачинського, а також інших діячів Української революції можна ознайомитися у Книзі сьомій тому «Реабілітовані історією. Рівненська область», яку видала однойменна науково-редакційна група.
«Серед матеріалів – автобіографії, власноручні свідчення учасників подій, звітів, діячів, які після визвольних змагань 1917-1921 років опинилися на Волині. Вони або померли, або були заарештовані і загинули у радянських таборах. Втім найголовніше місце займає автобіографія адміністративного старшини армії УНР Оникія Богуна при головному отамані Симону Петлюрі. У документі описуються події Української революції», – зазначає Андрій Жив’юк.
З оригіналом документу можна ознайомитися в архіві. Адже тут розпочала діяти виставка, яка є логічним продовженням загальноукраїнської.
«Відвідувачі можуть ознайомитися з комплексом оригінальних документів та видань, які радянська влада приховувала від власного народу. Усі вони були засекречені. Це документи колишнього КДБ, які розповідають про трагічні долі діячів Української революції, які перебували або проживали на Волині», – розповіла історик, працівниця архіву Людмила Леонова.
Впродовж тижня виставка працюватиме в Державному архіві Рівненської області, за адресою: м.Рівне, вул. Кавказька, 8. Потому матеріали будуть експонуватися у районах області.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
335 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять − вісім =