В Острозькому районі відбулася робоча зустріч з предствниками міста, головами сільських рад, та депутатами. На зустріч завітали представники Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ з питань децентралізації. Головне питання, яке розглянули – це приєднання до міста Острога навколишніх сілських рад.
Консультант з правових питань Проекту ПУЛЬС Василь Курилас розповів присутнім – кілька днів тому Президент України підписав відповідний закон про приєднання суміжних сільських рад до міст обласного значення. У нас в області є 4 таких міста, серед них Острог, до того ж в Острозькому районі немає жодної ОТГ. Тому нині, місто і навколишні села отримали шанс без проведення виборів приєднатися, і утворити спроможну міську громаду.
Острозький міський голова Олександр Шикер також звернувся до присутніх – «Ми тільки за те, щоб до нас приєдналися села. Ми готові на співпрацю, зараз навколо міста є 4 потенційні партнери – сільські ради Вельбівно, Мощаниця, Розваж та Межиричі. Тільки з вашої ініціативи і пропозицій ми можемо утворити потужну громаду. Для мешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету.»
Однак Мощаницький сільський голова Олександр Чубик виступив категорично проти такого об’єднання, каже Мощаниця не хоче йти до міста, тому вони розглядають утворення ОТГ тільки у складі із сусідньою сільською радою .
Сільський голова Розвазької сільської ради Юрій Ягодка висловив власну думку щодо приєднання. «Це прийнятний варіант для нашої сільської ради, адже наша рада це лише одне село, мешканців у нас небагато, та й ми практично поруч з містом. Тому переваг у плані об’єднання є чимало. Але головне слово за громадою села та депутатами.»
Голова Острозької районної державної адміністрації Богдан Турович виокремив три варіанти розвитку: «1-й варіант: Утворення об’єднаної територіальної громади шляхом приєднання сільських рад до міста обласного підпорядкування Острога; 2-й варіант: Утворення ОТГ шляхом об’єднання; 3-й варіант: Чекати 2020 року і утворити ОТГ адміністративним шляхом, він є неприйнятним». Від об’єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і села, що є його «супутниками».
Таке об’єднання стане потужним поштовхом для розвитку приміської інфраструктури: автодоріг, транспорту, соціальної сфери, охорони здоров’я, та освітньої галузі – запевнила присутніх консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер. Тому власні амбіції потрібно переглянути і працювати на розвиток громади, та забезпечення їх основних потреб.
Повідомляє Офіс Реформ Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України
223 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 4 =

НОВИНИ