6ebb9f8f2490cc9428461ee77fd2b763Верховна Рада України своєю Постановою «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році» постановила урочисто відзначити на державному рівні 16 квітня 90 років з дня народження Бориса Возницького (1926-2012). З відповідною ініціативою до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України у грудні 2015 року звернулася Рівненська обласна рада. Визначний мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв, експерт ЮНЕСКО, почесний громадянин міста Дубна, доктор honoris causa Борис Возницький народився в селі Ульбарів на Дубенщині.

– Належне вшанування пам’яті цієї видатної постаті ­– це обов’язок нашої держави. Кабінетом Міністрів України у строк до 2 березня має бути підготовлений план заходів з відзначення у 2016 році пам’ятних дат і ювілеїв. Відтак, готуються відповідні заходи і на Рівненщині, щоби гідно вшанувати пам’ять земляка, – наголосив голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук.

Так, Державний історико-культурний заповідник у місті Дубно проводить у квітні міжнародну наукову історико-краєзнавчу конференцію. Участь в якій візьмуть представники України, Польщі, гості з ЮНЕСКО.

– На конференції передбачається розглянути такі напрямки досліджень як наукова спадщина та історіографічний доробок Бориса Возницького. Його мистецтвознавчі дослідження, діяльність в напрямку збереження української і світової мистецько-культурної спадщини. Особистість Бориса Возницького у житті і професійній діяльності. А також Дубенщина в житті Бориса Возницького, – розповіла заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника у місті Дубно Надія Любецька.

Також у квітні у комунальному закладі «Рівненський обласний краєзнавчий музей» Рівненської обласної ради відбудуться щорічні Читання пам’яті Героя України, визначного музейника Бориса Возницького, які проходять тут з 2013 року.

У Львові заплановано проведення мистецьких заходів у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького, відкриття меморіальної дошки на будинку, де він жив.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У РІВНОМУ ПРОЙДУТЬ МІСЬКІ ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ 27-Й РІЧНИЦІ ВИВОДУ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ

У Рівному горів будинок

З березня Рівненська ОДА співпрацюватиме з ініціативою «За чесний тендер»

Пропонуємо рівнянам зізнатися у коханні стома мовами світу

Рівненщина включилась у акцію блокади білоруського кордону для російських вантажних машин.

Засудженому на Рівненщині, наркотики заховали у цукерки

ЗА ТРИ РОЗБІЙНИХ НАПАДИ РІВНЯНИНА ПОЗБАВИЛИ ВОЛІ НА ЧОТИРИ РОКИ

У Рівному діти власноруч виготовили подарунки до Дня святого Валентина

На Рівненщині потонув рибалка

У Рівненській області може з’явитися вищий медичний навчальний заклад

571 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять + девятнадцять =