Прокуратура Рівненщини зайнялася перевіркою додержання вимог Основ законодавства України про охорону здоров’я у діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та лікувальних закладів. Результати перевірок виявилися очевидними… Як повідомляє прес-служба прокуратури області було виявлено численні порушенні у цій сфері. Зокрема, у зв’язку з неналежним фінансуванням бездіють більшість регіональних програм, через що рівень забезпечення і доступу громадян до медичних послуг не поліпшився, непоодинокими є факти примусової сплати громадянами коштів у медичних закладах під виглядом благодійної допомоги. Про це повідомив начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Олексій Бурма.

Він навів приклад, коли пацієнти Здолбунівської центральної районної лікарні сплачували благодійні внески на рахунок закладу у фіксованих розмірах, що свідчить про порушення принципу добровільності такої оплати. Так, за проходження ультразвукового обстеження та проведення біохімічного аналізу крові люди платили кошти у сумі 30 та 15 грн. відповідно. Загалом за такі послуги лікувальна установа у період 2013-2014 років отримала майже 200 тис. грн.

Млинівський міжрайонний прокурор з’ясував, що так звані «благодійні внески» незаконно вимагали у людей під виглядом оплати за надання медичної допомоги працівники Демидівської центральної районної лікарні. В період з січня по травень 2014 року на рахунок цієї лікарні від громадян надійшло коштів у сумі близько 24 тис. грн.

За фактами порушення посадовими особами цих лікарень прав громадян на безоплатну медичну допомогу (ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КК України) органи прокуратури області розпочали досудове розслідування, яке доручено проводити органам внутрішніх справ.

Всього ж за результатами проведених перевірок у галузі охорони здоров’я прокурорами розпочато 4 кримінальні провадження, з яких 1 скеровано до суду, за результатами розгляду 19 документів реагування до відповідальності вже притягнуто 8 посадових осіб органів державного контролю.

Перевірки на даному напрямі тривають.

«Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» визначено, що благодійна діяльність здійснюється на засадах добровільності. А це означає, що при передачі грошових коштів чи будь-якого майна фізичною чи юридичною особою на користь набувача благодійної допомоги не може застосовуватися примус. Зворотне суперечить вимогам чинного законодавства та засадам благодійності», – роз’яснює начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Олексій Бурма.

Він додав, що у випадку вимагання посадовими особами закладів охорони здоров’я у людей сплати внеску під виглядом «благодійного», слід повідомляти про такі факти правоохоронні органи, у тому числі прокуратуру, а також звертатися із відповідними зверненнями, які будуть розглядатись та вирішуватись по суті.

1 132 переглядів

2 комментарі на “З вас вимагають у лікарні «благодійну» допомогу? Звертайтесь у прокуратуру!

 • 18-Лип-2014 о 10:26

  Ліг в міську лікарню: добровільний внесок – 200 грн. Здавав аналізи: добровільний внесок – 20 грн. узд – 150 грн, про мрт просто промовчу. І так усюди. В Кожвені мрак повний.

  Відповісти
  • 18-Лип-2014 о 10:47

   У дитячих поліклініках також вимагають “благодійні внески” при здачі аналізів. А зараз навіть при видачі довідки, що дитина здорова і може відвідувати дитячий садочок.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

сім − 4 =