«ГЕРОЇ-ТИТАНИ»: у Рівному презентували альбом пам’яті про загиблих Захисників
«Історії крізь сльози, любов крізь біль», – так про книгу висловилася рівненська письменниця та мисткиня Олена Медведєва. Власне вона зібрала під однією обкладинкою історії дружин Захисників, які загинули за Україну і за кожного з нас.
Альбом пам’яті «ГЕРОЇ-ТИТАНИ» – це шість епізодів про тих, хто дивиться на нас з архівних світлин. Це історії-спогади, історії-сповіді, історії, які вражають героїзмом простих людей, історії про честь, обов’язок та велику любов – до батьків, дітей, коханих, до рідної землі.
Олександр Муравський, Василь Іванюк, Олексій Романчук, Андрій Марчук, Андрій Хижняк та Ігор Стасюк – ось ці Герої-Титани. Чоловіки з різних громад Рівненщини, які до великої війни жили кожен своїм життя, своїми планами та мріями, і яких ця війна об’єднала єдиною метою – ПЕРЕМОГОЮ України.
- Андрій завжди був небайдужим до всього, що відбувається навколо: до справ дружини та доньок, до бізнесу, який вів, до подій в рідному місті Дубно, до того, що коїться в державі. І завжди хотів щось змінити на краще. Залишити по собі гарний слід. Тому, крім іншого, активно пропагував спорт, був президентом футбольного клубу «Дубно». Тому і взяв участь в АТО, а після повномасштабного вторгнення в перші дні зібрав речі, щоб стати до лав окремої 14-ї механізованої бригади. Захищав Київщину, Житомирщину, Миколаївщину… – поділився спогадами про Андрія Хижняка з позивним «Баракуда» перший заступник голови Рівненської обласної ради Микола Кучерук, який завітав на презентацію книги.
«Ми не лише пишемо історію, а творимо нову генетичну пам’ять. Це якраз те, про що мовчать наші Герої», – зауважила дружина іншого «титана» Олександра Муравського («Адвоката») Оксана. Цьогоріч за ініціативи жінки в Національний університет «Острозька академія» започаткували щорічну стипендію його імені – на оплату магістерського курсу для одного зі студентів юридичного факультету, яку молодь виборює на конкурсній основі.
– Найкраща пам’ять про чоловіка – це інвестиція в дітей, у долю молодого покоління, а не встановлення пам’ятників чи меморіальних дощок, – вважає Оксана Муравська.
На презентації були присутні дружини, рідні та друзі кожного Героя-Титана. Ділилися спогадами та роздумами. І дякували за книгу.
Видання стало можливим завдяки підтримці Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund та громадської організації Центр Ініціатив Віадук.
Кожна з цих жінок також стала учасницею арттерапевтичного проєкту «КолоАРТ», до якого залучили й інших дружин Захисників з різних громад Рівненщини. Про ці емоційні моменти розповідають світлини відомого фотохудожника Олександра Майструка.
Альбом пам’яті «ГЕРОЇ-ТИТАНИ» поширять через бібліотеки в різних громадах області.
Повідомляє пресслужба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.