Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Цікаво » Здоров'я » Психолог Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни: “Рідні мають бути терплячими, не тиснути, не змушувати говорити, якщо людина не готова”

Психолог Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни: “Рідні мають бути терплячими, не тиснути, не змушувати говорити, якщо людина не готова”

25-Бер-2025

Ольга Ткач, психолог Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни, вже багато років працює з пацієнтами, які пройшли через важкі випробування. «Життя і здоров’я людини є найціннішими, а психологічна підтримка відіграє ключову роль у процесі реабілітації», — наголошує фахівець.

Психолог є частиною мультидисциплінарної команди, яка займається комплексним відновленням пацієнтів. Він допомагає пацієнтам подолати стресові ситуації, пропрацювати тривожні та депресивні стани, знайти внутрішні ресурси для адаптації до змін. Ефективна психологічна підтримка значно підвищує мотивацію пацієнта, пришвидшує процес відновлення втрачених функцій та покращує кінцевий результат.

Робота психолога починається з первинного інтерв’ю, під час якого фахівець уважно вивчає внутрішні переживання пацієнта, його поведінкові особливості та емоційні реакції. Це дозволяє не лише оцінити глибину проблеми, а й обрати оптимальні методи реабілітації. Важливу роль відіграє довіра, адже без неї неможливо вибудувати ефективний психологічний супровід.

Особливо складними є випадки, коли військовослужбовці повертаються з полону або переживають серйозні психологічні травми. Тоді звичні методи можуть не спрацьовувати, і необхідно шукати нові підходи до взаємодії. «Найскладніше — це моменти, коли людина втрачає відчуття безпеки, довіри до світу. У такі моменти важливо не лише слухати, а й бути поруч, допомогти побудувати нову внутрішню опору», — розповідає Ольга.

Важливу роль у реабілітації відіграють також рідні та близькі. Саме вони створюють середовище, у якому пацієнти можуть відчувати підтримку. «Рідні мають бути терплячими, не тиснути, не змушувати говорити, якщо людина не готова. Головне — бути поруч і давати зрозуміти, що вони не самі у своїй боротьбі», — підкреслює Ольга.

Окрім індивідуальної терапії, Ольга проводить групові заняття та психоосвіту, допомагаючи пацієнтам розібратися у своїх емоціях і навчитися контролювати їх. Адже розуміння власного стану — це перший крок до відновлення. «Ми допомагаємо людям зрозуміти, що вони мають право відчувати біль, страх, злість. Але водночас ми навчаємо їх не залишатися в цих емоціях надто довго, а знаходити шлях до рівноваги», — пояснює фахівець.

Щоб допомагати іншим, психолог повинен дбати й про власний емоційний стан. Ольга знаходить баланс у фізичній активності, улюблених справах, професійному розвитку. Вона вважає, що психолог, який піклується про свій емоційний стан здатний більш ефективно допомагати пацієнтам. Значну роль відіграє підтримка з боку колег, що надають взаємну консультацію та обмін досвідом.

Найбільшою нагородою у своїй професії вона вважає моменти, коли пацієнти починають змінюватися. «Немає нічого ціннішого, ніж бачити, як людина, яка ще вчора була розгублена і сповнена болю, сьогодні робить крок вперед, починає жити знову», — зізнається Ольга.

Нагадаємо, Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни — ключовий медичний заклад в Україні, який надає спеціалізовану реабілітаційну допомогу в післягострому періоді воїнам після травм спинного мозку. Щороку тут проходять лікування та реабілітацію близько 5 тис. пацієнтів.

Повідомляє Міністерство охорони здоров’я України 

Позначки:
ветеранивійськовослужбовціпсихологРівненський обласний госпіталь ветеранів війни

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
02-Бер-2015Новини

Жителька Хмельницької області подякувала працівникам ДАІ Рівненщини за небайдуже ставлення до учасників дорожнього руху, а також вчасно надану медичну допомогу.

05-Кві-2018Новини

На перехресті у Рівному ДТП

08-Лис-2017Новини

На Рівненщині розпочали виплати в рамках монетизації субсидій

18-Чер-2019Новини

Завтра на Гощанщині – «День органічного поля»

Останні новини

01-Лип-2025

На Рівненщині з початку року зареєстровано 34 випадки сальмонельозу, з них у 18 дітей

01-Лип-2025

Рівненщина — серед трьох областей, які отримають сучасне телемедичне обладнання з Франції

01-Лип-2025

Фестиваль «Молодий борщ-2025» відбувся у Гощі

01-Лип-2025

На Сарненщині викрили водія, який перевозив у вантажівці ухилянта

01-Лип-2025

Аптеки Вараша перевірили на безбар’єрність

Популярні новини

12-Чер-2025

На Рівненщині додому на щиті повернулися двоє Захисників

12-Чер-2025

На Кореччині внаслідок ДТП загинув мотоцикліст

02-Чер-2025

На Рівненщині сталася смертельна ДТП

16-Чер-2025

На Рівненщині повернувся додому на щиті Віктор Остапчук з Дубенщини

04-Чер-2025

Березнівські поліцейські задокументували злочин у сфері довкілля

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.