Форум «Партнерство заради молоді» відбувся у Рівному – відео
У Рівному відбувся Форум «Партнерство заради молоді», який організувала команда Рівненської філії Асоціації молодіжних центрів України. Понад 50 учасників разом зі спікерами говорили про успішні кейси та передумови налагодження співпраці з молоддю на місцях, які кроки потрібно пройти, щоб допомогти підліткам стати повноцінними учасниками прийняття рішень в громадах та активізувати їх в реалізації власних задумів. ВІДЕО тут
Активна молодь з різних областей України – Рівненська, Волинська, Львівська та з Харкова, ділились своїми практиками роботи, розповідали лайфхаки, як залучити тих хто ще не в темі молодіжного руху, як зацікавлювати владу та бізнес до підтримки молоді. Бо майбутнє України в руках молодих людей.
Упродовж форуму учасники обговорювали актуальні та стратегічно важливі теми:
Як стратегія допомагає молодіжним центрам і просторам не загубитися в хаосі;
Можливості для молоді від партнерів;
Соціальне підприємництво як інструмент диверсифікації фінансування молодіжних центрів і просторів.
Підсумком стали нові знайомства, теплі зв’язки та спільні ідеї, які вже незабаром перетворяться на корисні проєкти для молоді.
Організатори презентували Рівненську філію Асоціації молодіжних центрів України, а також які вже є напрацювання, що вдалося зробити за не повних 5 місяців роботи. Обговорили також плани на майбутнє.
Нині активно на Рівненщині працює команда фахівців з молодіжної роботи НУМО, вони також презентували свою діяльність, мету та плани по роботі з молоддю, молодіжними центрами та просторами.
Стратегію розвитку Сарненського молодіжного центру обговорили як успішний кейс в рамках панельної дискусії «Як стратегія допомагає молодіжним центрам і просторам не загубитися в хаосі». Денис Вакулко презентував напрацьовану Стратегію, поділився етапами роботи, а також які результати отримали. Молодь Сарненської громади активно долучилася до стратегуваня.
Смизька громада презентувала роботу нового Хабу соціального шкільного підприємництва на базі Молодіжного центру «Кенеберг». Там вже завершили облаштування виробничої майстерні та запустили роботу унікального Хабу СШП.
Тренерки поділилися першими успіхами на панельній дискусії «Соціальний бізнес як інструмент диверсифікації фінансування молодіжних центрів».
Координаторка МЦ «Кенеберг» Анна Костюк зазначила:
«Ми навчаємо школярів як детально планувати реалізацію власної ідеї, ділимося можливостями для пошуку ресурсів, надаємо практичні навички управління бізнес-процесами та навчаємо сублімованому друку на власному виробництві. Це допомагає підліткам зрозуміти чи хочуть вони заснувати власну справу як працює бізнес зсередини». Анна Костюк також поділилася досвідом створення та реалізації ініціативи «Школа волонтерства молодіжного центру», де протягом трьох місяців навчають підлітків бути активними, формувати свої ідеї, працювати в канві, розповідати про свої ініціативи та організовувати власні заходи.
Власниця Соціальної кав’ярні «Марципан» Оксана Костюк, одна з тренерок Хабу, розповіла про те, чому важливо підтримувати жінок та дівчат у розвитку підприємницького мислення, ставати ФОПами і наповнювати місцеві бюджети. Адже шлях Оксани пролягав і через громадський сектор, але свого часу вона вирішила, що досить чекати донорських коштів і пора починати заробляти самостійно, щоб мати ресурси вирішувати соціальні проблеми у своїй громаді.
Відгуки учасників Форуму відео тут
Орина Витовщик, Корець – «Усім нам разом треба вчитися: об’єднуватися, стратегічно думати, шукати один в одного сил та підтримки. А ще, мені дуже цінно було почути про розвиток соціального підприємництва як на базі молодіжних просторів, так і підприємств, які всіляко шукають можливості аби у своїй діяльності підтримувати соціальну сферу громад. Є над чим подумати..»
Юлія Іванюк, Березне – «Бачила стільки прикладів дій, що хочеться негайно взяти їх на озброєння і впроваджувати. Деякі ідеї просто блискучі! Особливо сподобалася пропозиція від Молодіжний простір «Вайб» , про створення молодіжних осередків в старостатах громади. Дійсно, молодь проживає не тільки в місті, сільським підліткам теж потрібна підтримка та розвиток.
Кожному молодіжному осередку потрібно рухатися вперед, не лише для власного зростання, а й для того, щоб підтягувати молодь у малих громадах. Це наш обов’язок!
Пам’ятаймо: молодіжна робота – це не стіни, а люди. Навіть без ідеальних приміщень, саме віддані люди запалюють іскорки в очах інших.»
Ольга Ігнатьєва, Рівне – «Було багато взаємодій, домовленостей, запрошень в програми, заходи і це не передати, цим потрібно скористатись. А ще підтримка один одного, то має бути стиль життя і стратегія, яка дає силу спільноті і Україні!»
Захід відбувся завдяки підтримці Асоціація молодіжних центрів України, зокрема Рівненської філії АМЦУ, та за фінансової підтримки програми Національне українське молодіжне об’єднання – НУМО
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.