ПРАВООХОРОНЦІ ЗАСТЕРІГАЮТЬ ГРОМАДЯН ПОДБАТИ ПРО СВОЄ МАЙНО ТА ПОМЕШКАННЯ, АБИ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ КРАДІЇВ
Напередодні та під час новорічно-різдвяних свят, коли всі заклопотані підготовкою до святкування чи відпочинку, «до справи» беруться крадії. Тому поліцейські рекомендують жителям Рівненщини бути пильними, а дотримання наступних порад допоможеуникнути ризику стати жертвою квартирного злодія, зберегти нелише нерви, а й роками нажите добро.
— Кількість зареєстрованих у поточному році звернень та повідомлень від мешканців області, які надійшли до чергових частини поліції щодо викраденого майна, суттєво зросла, — зазначає заступник начальника ГУНПв Рівненській області Володимир Голубош. — У 2015 році правоохоронці зареєстрували 760 крадіжок із помешкань громадян, із яких 182 – залишаються не розкритими. І одна із причин скоєння цього виду майнових злочинів — безпечність самих власників житла, які нехтують елементарними правилами безпеки, починаючи від надійності дверей і замків у них, і закінчуючи залишеною відкритою кватиркою.
Разом із тим необхідно звернути увагу на те, що найнадійнішим способом захисту помешкань є встановлення сигналізації. Адже у разі проникнення злодія до помешкання, наряд охорони поліції прибуде за лічені хвилини. Однак декілька порад, як уникнути візиту «непроханих» гостей та зберегти своє майно, знадобиться кожному:
– не відчиняйте двері, не з’ясувавши, хто саме до вас прийшов. Вхідні дверіобов’язково повинні бути обладнані вічком та дверним ланцюжком. Людина, яка, приміром, прийшла перевірити лічильники газу чи світла може бути просто «навідником», аби оцінити Ваше майно, систему замків чи сигналізацію;
– не варто відразу впускати навіть тих, хто представляється працівником будь-якої установи чи правоохоронного органу. Обов’язково вимагайтедокумент, що засвідчує особу та причину їхнього візиту.
– не повідомляйте стороннім особам про тривалу відсутність (поїздка на відпочинок чи відрядження);
– якщо довіряєте сусідам, краще їх попросити наглядати за Вашим помешканням.
– якщо ви ненадовго залишаєте власну оселю, можна імітувати свою присутність, поставивши на таймер телевізор чи залишивши ввімкненим світло.
– у разі втрати ключів від вхідних дверей, одразу змініть замки;
– не залишайте ключі під килимом чи у поштовій скриньці;
– не залишайте відкритими вікна та балконні двері.
ЩО РОБИТИ, КОЛИ ВАС ОБІКРАЛИ?
Якщо Ви повернулися додому і виявили зламаними або відчиненими вхідні двері, у такому випадку потрібно:
- не заходити вприміщенняі не здйматилемент, тому щозлочинецьможезнаходитисяще всередині та одразу зателефонуйте до поліції;
- наглядайте за квартирою до приїздуправоохоронців. Коли побачитезлочинціві не маєтезмогиїхзатримати, запам’ятайтеїхніприкмети, одяг, марку, номер іколіравтомашини, в якомунапрямку вони від’їхали.
І головне: не будьте байдужими до чужої біди: Якщо Ви володієте будь-якою інформацією щодо скоєної крадіжки – одразу повідомляйте до поліції за номером спецлінії «102». Ваша допомога та співучасть будуть суттєвими у профілактиці, встановленню та затриманню осіб, що мають злочинні наміри.
Повідомляє відділ комунікації ГУНП в Рівненській області
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
Рівненський Офіс реформ отримав Подяку Віце-прем’єр-міністра
СЛІДЧІ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ОБСТАВИНИ ДТП У БЕРЕЗНОМУ
У Пересопниці селяни знайшли нові знахідки
За міжнародні кошти на Рівненщині ремонтують ФАПи, дитсадки та школи
Топ-5 новорічних мейкапів для рівнянок із відомих глянцевих журналів
НА РІВНЕНЩИНІ ПІД ЧАС СУТИЧКИ З БУРШТИНОКОПАЧАМИ ПОСТРАЖДАВ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ
Рівненські газовики встановлять 200 будинкових лічильників газу
За оренду землі на Рівненщині селянам заплатили 220 мільйонів гривень
У РІВНОМУ ТЕЛЕФОННІ ШАХРАЇ ЗНОВУ ОШУКАЛИ ПЕНСІОНЕРОК
Топ-5 унікальних варіантів салату «Олів’є» до новорічного столу
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.