На Рівненщині енергетики з громадськістю обговорили маршрут ПЛ 330 кВ «Луцьк Північна – Тернопільська»
На Рівненщині фахівці ДП «НЕК «Укренерго» спільно із проектантами, екологами, громадськістю обговорили варіанти маршруту повітряної лінії 330 кВ «Луцьк Північна – Тернопільська».
Вона проходитиме через Дубенський, Млинівський та Радивилівський райони й сполучатиме дві реконструйовані підстанції – у Луцьку та Тернополі.
На переконання першого заступника голови Рівненської облдержадміністрації Юрія Приварського, основною перевагою будівництва ЛЕП є те, що вона забезпечить надійність та якість єдиної енергетичної системи у Західному регіоні. Тож, споживачі безперебійно отримуватимуть електричну енергію, а також зменшаться втрати під час її транспортування. «Водночас ЛЕП дозволить збільшити потужність Рівненської АЕС, а це в свою чергу – додаткові відрахування до бюджетів», – прокоментував Юрій Приварський.
Тим часом, енергетики та проектанти запропонували варіант маршруту ЛЕП з найменшими екологічними, соціально-економічними та історико-культурними обмеженнями.
«ЛЕП матиме протяжність понад 200 кілометрів, з яких більше 80 проходитиме Рівненщиною. Обрано такий варіант маршруту, аби уникнути близькість до житлових масивів та територій з природоохоронних статусом, – розповів представник НЕК «Укренерго» Ярослав Павлишин. – Вплив на землю буде мінімальний. Під лініями 330 кВ можна буде продовжувати усі сільськогосподарські роботи. Проте не можна будувати заправки та садити високорослі дерева».
Разом з тим, енергетики повідомили, що наразі проводяться переговори із власниками фермерських та лісових господарств, а також селянами щодо викупу земельних ділянок під будівництво ЛЕП.
«Із кожним землевласником будуть проведені перемовини щодо викупу землі. У разі згоди, людям заплатять гроші. Проте ми розуміємо, що будуть і такі, які не погодяться. У цьому випадку ділянки будуть примусово відчужені. Адже будівництво повітряної лінії – це суспільно важлива ініціатива держави», – розповів представник НЕК «Укренерго» Євген Паценко.
Підсумовуючи обговорення, енергетики та проектанти зобов’язалися опрацювати усі надані громадськістю, екологами, сільськими головами пропозиції щодо маршруту ЛЕП та обов’язково врахувати їх.
Фінансування проекту планується за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
На Рівненщині СБУ вилучила десять кілограмів бурштину
На Рівненщині депутат побив голову райдержадміністрації
Працівникам культури та мистецтва Рівненщини вручать гранти та стипендії
НА РІВНЕНЩИНІ ПІД КОЛЕСА “ШВИДКОЇ” ПОТРАПИВ ЧОЛОВІК
НА РІВНЕНЩИНІ ВИЛУЧИЛИ У ДЕСЯТЬОХ СТАРАТЕЛІВ МОТОПОМПИ ТА АВТОМОБІЛЬ
«Прикарпатська зима 2016» стала успішною для рівненських легкоатлетів
Ірина Фаріон: “Я дуже щаслива, що можу перебувати в краї Уласа Самчука”
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.