Сьогодні рівняни віддають шану усім полеглим під час Другої світової війни
Сьогодні, 22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, рівняни віддають шану усім полеглим під час Другої світової та тим, хто витримав цю жахливу трагедію.
Вже традиційно на Дубенський меморіал у Рівному прийшли представники обласної та міської влади, ветерани, військові, поліцейські, рятувальники, громадські активісти та мешканці міста.
Присутні вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання, а потому поклали квіти та вінки на Алеї слави.
«За останніми підрахунками 14 мільйонів людей нашої країни постраждало від Другої світової війни. Це ті, які загинули і були вивезені. Хочеться, щоб усі конфлікти в наш час можна було розв’язати дипломатично і мирно. Щоб люди могли навчитись домовлятись, адже війна це завжди біль, сльози та втрати», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.З її словами, нині на Рівненщині залишилось дуже мало учасників бойових дій тієї війни. Тому важливо зараз зберегти спогади цих людей, щоб наступні покоління знали що і як відбувалось. «Тому ми хочемо ініціювати цей задум, аби соціальні працівники записували спогади ветеранів», – додала Світлана Богатирчук-Кривко.Довідково:Боротьба між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни. Це протиборство призвело до колосальних людських і матеріальних втрат, передусім для України.Місто Рівне перебувало під окупацією 945 днів – з 28 червня 1941-го по 2 лютого 1944 року. У цей час було знищено понад 102 тисячі радянських військовополонених і цивільних громадян, а у Рівненській області – понад 232 тисячі.У роки Другої світової війни на Рівненщині повністю або частково було спалено 176 сіл. Десятки тисяч мешканців області брали участь у русі Опору – у лавах українських, радянських, польських формувань і підпільних організацій. Впродовж 1941-1944 років на території Рівненщини загинули й були поховані 14 852 воїни Червоної армії. Більше ста тисяч мешканців нашої області були мобілізовані до лав Червоної армії, третина з них полягла на фронтах Другої світової війни.
З її словами, нині на Рівненщині залишилось дуже мало учасників бойових дій тієї війни. Тому важливо зараз зберегти спогади цих людей, щоб наступні покоління знали що і як відбувалось. «Тому ми хочемо ініціювати цей задум, аби соціальні працівники записували спогади ветеранів», – додала Світлана Богатирчук-Кривко.Довідково:Боротьба між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни. Це протиборство призвело до колосальних людських і матеріальних втрат, передусім для України.Місто Рівне перебувало під окупацією 945 днів – з 28 червня 1941-го по 2 лютого 1944 року. У цей час було знищено понад 102 тисячі радянських військовополонених і цивільних громадян, а у Рівненській області – понад 232 тисячі.У роки Другої світової війни на Рівненщині повністю або частково було спалено 176 сіл. Десятки тисяч мешканців області брали участь у русі Опору – у лавах українських, радянських, польських формувань і підпільних організацій. Впродовж 1941-1944 років на території Рівненщини загинули й були поховані 14 852 воїни Червоної армії. Більше ста тисяч мешканців нашої області були мобілізовані до лав Червоної армії, третина з них полягла на фронтах Другої світової війни.
Боротьба між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни. Це протиборство призвело до колосальних людських і матеріальних втрат, передусім для України.Місто Рівне перебувало під окупацією 945 днів – з 28 червня 1941-го по 2 лютого 1944 року. У цей час було знищено понад 102 тисячі радянських військовополонених і цивільних громадян, а у Рівненській області – понад 232 тисячі.У роки Другої світової війни на Рівненщині повністю або частково було спалено 176 сіл. Десятки тисяч мешканців області брали участь у русі Опору – у лавах українських, радянських, польських формувань і підпільних організацій. Впродовж 1941-1944 років на території Рівненщини загинули й були поховані 14 852 воїни Червоної армії. Більше ста тисяч мешканців нашої області були мобілізовані до лав Червоної армії, третина з них полягла на фронтах Другої світової війни.
У роки Другої світової війни на Рівненщині повністю або частково було спалено 176 сіл. Десятки тисяч мешканців області брали участь у русі Опору – у лавах українських, радянських, польських формувань і підпільних організацій. Впродовж 1941-1944 років на території Рівненщини загинули й були поховані 14 852 воїни Червоної армії. Більше ста тисяч мешканців нашої області були мобілізовані до лав Червоної армії, третина з них полягла на фронтах Другої світової війни.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: