Кілька цікавих фактів з життя підозрюваного у вбивстві Івана Мамчура
16 вересня 2016 року у Рівному в будинку, що на вулиці Відінській вбили Івана Мамчура. У під’їзді знайшли розстріляне тіло та пістолет із глушником поряд. А 18 листопада 2016 року, у Харківській області співробітники поліції затримали чоловіка, який підозрюється у вбивстві майора Рівненського СІЗО.
У своєму блозі Вікторія Малецька повідомляє про цікаві факти з життя чоловіка, якого звинувачують в умисному вбивстві на замовлення РФ:
У липні цього року в ефір телеканалу ICTV вийшов сюжет про Олега Смородінова – людину, яку звинувачують у вбивстві Івана Мамчура, екс-командира групи третього полку спецназу Головного управління розвідки Міноборони, майора внутрішньої служби Рівненського СІЗО. Власне у самому вбивстві чоловік зізнається, у тому числі і на камеру вищезгаданого телеканалу.
скріншот з сюжету ICTV
Нині з його показів відомо – він був завербований ФСБ і прибув із Росії для вбивства. Олег Смородінов мав список із семи українців, яких потрібно було позбавити життя. Першим став Іван Мамчур.
Мотив убивства – помста. Мамчур брав участь в таємних операціях під час конфлікту між Грузією і Росією у 2008 році. Про це зокрема, ще 23 січня писав у себе на сторінці у Фейсбуці Анатолій Геращенко : “Сегодня я рассказал тем украинцам, кто умеет думать, анализировать и слышать страшную правду о том, как на территории РФ был создан и функционирует центр подготовки террористов, завербованных из ранее судимых граждан Украины, отравленных российской пропагандой.
По заказу российских спецслужб в Украине уже был проведён ряд террористических актов и диверсий, замаскированных под грабежи общеуголовного характера или под убийства, которые было сложно идентифицировать как заказанные спецслужбами государства-агрессора.
1. 16 сентября в Ровно был расстрелян на пороге своей квартиры майор спецназа ГУР МО Украины в отставке Иван Мамчур. Мотив – месть за участие в секретных операциях ГУР МО.
Киллер, гражданин Украины С., 1965 года, ранее дважды судимый, задержан, находится в СИЗО дал признательные показания о вербовке российскими спецслужбами и получению задач по слежке за украинскими военными и их убийствам.
В частности гражданин С. рассказал о том, что он был отобран вместе с группой из примерно 50 других граждан Украины и проходил обучение в лагере на территории РФ по руководством агентов российских спецслужб, где получал навыки скрытного наблюдения, использования оружия, реализации убийств и скрытного ухода с места преступления.”
Сегодня я рассказал тем украинцам, кто умеет думать, анализировать и слышать страшную правду о том, как на территории РФ…
Gepostet von Антон Геращенко am Montag, 23. Januar 2017
Цікавим фактом лишається те, що до цього часу, про Смородінова відомо обмаль інформації, загалом це наступні дані – ім’я та прізвище, місце проживання Маріуполь, колишній засуджений.
На основі цієї інформації та можливості ідентифікувати його візуально, завдячуючи сюжету телеканалу ICTV, мені вдалося дізнатися кілька цікавих фактів з життя кілера.
Чоловік закінчив Донецький юридичний інститут МВД України. Це стало відомо з його сторінки у соціальній мережі. Далі цікавіше… Олег Смородінов працював слідчим у райвідділі Донецької області. Згодом став координатором благодійної організації у Маріуполі “Клуб “Майбутнє”, яка опікується ВІЛ інфікованими людьми, та бореться з поширенням недуги. З цією метою Смородінов відвідував установи виконання покарань. Усе це я дізналася з його власної розповіді. Вся річ в тому, що ефір ICTV, не був для нього дебютним. У 2011 році в ефір телеканалу Інтер вийшла телепередача “Все свои”, у якій Олег Смородінов і взяв участь. На 28 хвилині сюжету він розповідає про свою практику у слідчих органах.
Щоправда, в телешоу чоловік мовчить про своє кримінальне минуле. Як повідомляють власні джерела, у 1994 році Олега Смородінова засудили до восьми років позбавлення волі за зловживання посадовим становищем, одержання хабара та посадовий підлог (дов. : посадовий підлог – тобто внесення посадовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інша підробка документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів). Відбував покарання Смородінов у Менській виправній колонії №91. Особливість цієї колонії у тому, що в ній відбувають покарання колишні працівники правоохоронних органів. У 1998 році Смородінов звільняється на підставі закону про амністію.
Безперечно, що у цій справі багато таємниць. І скоріше всього, для звичайних українців вони так і не будуть розкритими, адже правоохоронні органи не хочуть зайвий раз афішувати її на загал…
До слова, черговий судовий розгляд справи, який проходитиме у Рівненському міському суді, запланований на 02 листопада 2017 року.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.