На Рівненщині запрацювало українсько-шведське підприємство «Українські лісопильні»
Це сучасний деревообробний завод, що спеціалізується на виробництві соснових пиломатеріалів, призначених для виготовлення якісних меблів, столярних виробів і будматеріалів.
Реалізація україно-шведського проекту стала можливою після запровадження в державі мораторію на експорт необробленого лісу. Саме це стало вирішальним фактором для інвесторів працювати саме в Україні.
На відкритті заводу побували Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, його заступник Лев Парцхаладзе та голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.
Геннадій Зубко переконаний, що підприємство значно підвищить конкурентоспроможність регіону. Він подякував інвестору за вибір України у якості платформи розвитку бізнесу та дав старт запуску нового виробництва.
Шведський співзасновник компанії «Українські лісопильні» Йохан Дунбек познайомив гостей з новим виробництвом та сучасними скандинавськими технологіями виготовлення соснових пиломатеріалів. Геннадій Зубко поспілкувався з працівниками підприємства.
«Ми запускаємо завод у Костополі та завершуємо перший етап нашого інвестиційного проекту, – розповідає Йохан Дунбек, – «Українські лісопильні» – це високотехнологічне виробництво, потужністю 300 тисяч кубічних метрів продукції, що відповідає європейським стандартам якості. Ми вклали у цей проект близько 25 мільйонів євро та створили у Костополі 150 робочих місць».
Йохан Дунбек подякував місцевій владі та громаді, які надавали підтримку на всіх етапах реалізації проекту. Також розповів, що в найближчих планах – розвивати глибоку переробку деревини, створювати український продукт та нові робочі місця. Другим етапом інвестиційного плану є будівництво аналогічного заводу в Сарненському районі.
«Відкриття такого підприємства свідчить про те, що Рівненщина цікава для інвестора і їм тут комфортно працювати. Сьогодні інвестиції є одним з основних факторів виведення з кризи нашої економіки. Адже, ми зможемо відмовитись від примітивного вивозу лісу, а будемо самі його переробляти, створюючи нові робочі місця, наповнюючи місцеві бюджети та розвиваючи деревообробну галузь у регіоні. Тому ми будемо в подальшому сприяти реалізації інвестиційного проекту на Сарненщині», – зазначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.
Довідково. ТОВ «Українські лісопильні» – це один з найбільших інвестиційних проектів на Рівненщині за останні 8 років. У якості сировини підприємство використовує FSC-сертифіковану деревину місцевих державних лісгоспів та планує переробляти саме ті об’єми, що віднедавна йшли на експорт. Компанія планує реалізовувати свою продукцію в країнах Європи та Близького Сходу. Але в пріоритеті й український ринок. Адже з появою якісних пиломатеріалів вітчизняні виробники матимуть можливість виготовляти висококласні меблі та конкуруватиму з відомими європейськими виробниками.
На заводі встановлено сучасне обладнання фінського, німецького, шведського виробництва, що забезпечить екологічно безпечний та абсолютно автоматизований процес виробництва. Зокрема лісопильна лінія, що складатиметься з мультифрезерних верстатів „Weisto R200 HewSaw“ (Фінляндія), автоматична лінія сортування Heinola, комплекс сушарок “Valutec” ( Швеція) – дозволять переробляти деревину за сучасною скандинавською технологією лісопиляння, висушування та сортування пиломатеріалів. Окрім того нове високоточне обладнання забезпечить 100% екологічно чистий процес виробництва, що відповідає сучасним європейським стандартам екологічної безпеки. Так тут встановлено котел італійського виробництва «Uniconfort», на 6 MВт , де у якості палива використовуватиметься кора деревини, а викиди здійснюватимуться за жорсткими європейськими стандартами. Саме виробництво є безвідходне та передбачає 100% використання залишків після виробництва: кора деревини використовуватиметься у якості палива на підприємстві, а тріска буде постачатися на сусіднє підприємство для виробництва деревостужкових плит.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.