На Рівненщині понад 350 родин зацікавлені у створенні сімейної молочної ферми
У Рівному розповіли про перші результати проєкту «Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села».
Проєкт реалізується у Рівненській, Волинській, Тернопільській та Хмельницькій областях . Утілює його в Україні фонд «Любіть Україну» за підтримки ПРООН та Уряду Швеції.
Головна мета, яку переслідують організатори ініціативи – це відродження села та пришвидшення економічного розвитку громад.
За словами керівника фонду «Любіть Україну» Олександра Лісовського завдяки проєкту вдасться вивести на новий рівень життя навіть депресивні регіони країни.
«Ми стараємось об’єднати максимальну кількість організацій та державних установ, щоб поліпшити ефективність роботи молочних ферм. Таким чином ми створимо цілий молочний кластер», – розповідає Олександр Лісовський.
Голова правління фонду «Любіть Україну» Михайло Корилкевич переконаний, що сімейна молочна ферма є найбільш ефективною формою молочного тваринництва і до 2030 року вона може повністю витіснити з ринку приватників і стати конкурентом агрохолдингів.
«Згідно з нашим бізнес-планом, до 2027 року в Україні можна створити 5 000 сімейних ферм, що додасть 12 млрд. гривень» – зазначає Михайло Корилкевич
Нині в рамках проєкту на Рівненщині працюють 23 молочні ферми. 16 ферм перебувають на стадії будівництва, 67 сімей знаходяться на етапі переговорів щодо відкриття. Загалом в області 361 родина зацікавлена у створенні своєї ферми.
«В області вже два роки поспіль фермерам компенсують відсотки за залученими кредитами. А в минулому році вперше дали безвідсоткову позику сімейній молочній фермі на 200 тисяч гривень. Окрім цього, внесли зміни до Програми підтримки фермерських господарств. У результаті, більше підприємців зможе скористатися безвідсотковим кредитом на 5 років», – розповідає директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.
Родини, які створюватимуть сімейні молочні ферми матимуть можливість пройти навчання та попрактикуватися. Для цього організатори проєкту працюють над створенням двох навчальних центрів, один з яких діятиме на Рівненщині – у селі Здовбиця Здолбунівського району на базі ПСП «Україна».
«Навчальні центри зможуть забезпечити менторську підтримку для повноцінного існування кооперативів кластерів з більш ніж 50-ти сімейних ферм у кожній області України», – переконана керівниця навчального напряму проєкту Людмила Головчицька.
Проєкт “Сімейні молочні ферми — добробут людей та сталий розвиток села” завершиться у травні 2020 року, утім із його завершенням розвиток мережі сімейних молочних ферм не зупиниться.
«Міжнародна Фінансова Корпорація оцінює дефіцит молока в світі в обсязі 250 млн. тонн. В України, на думку експертів МФК, є потенціал запропонувати для світового ринку додатково 10 млн. тонн молока щорічно. Саме сімейні ферми можуть виконати це завдання. Ось такий глобальний контекст нашої діяльності”, – наголосив голова правління фонду «Любіть Україну» Михайло Корилкевич.
Проєкт “Сімейні молочні ферми — добробут людей та сталий розвиток села” впроваджується Рівненським обласним благодійним фондом “Любіть Україну” у рамках спільного проєкту Уряду Швеції та ПРООН в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”, що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Швеції.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.