Третій день поспіль на Рівненщині фіксують більше 100 нових інфікувань COVID-19
За попередню добу на Рівненщині виявлено 105 нових інфікувань COVID-19. Станом на ранок 16 серпня в області зареєстровано 36 нових випадків захворювання на COVID-19.
Таким чином в області зафіксовано 7574 інфікувань на коронавірус. В регіоні 108 летальних випадків, спричинених COVID-19. Подолали хворобу 5601 мешканців області. В лабораторіях області залишається 456 зразків.
“Друзі, вже третій день поспіль на Рівненщині фіксуємо понад 100 нових випадків захворювання на коронавірус. Легковажне і безпечне ставлення до цієї недуги – це шлях до посилення карантинних обмежень. Це зупинений громадський транспорт, дистанційне навчання в школах. Давайте разом виведемо Рівненщину із червоної, помаранчевої та жовтої зон. Своєю відповідальною поведінкою повернемо звичний ритм життя! Закликаю, дотримуйтесь маскового режиму та соціальної дистанції! Бережіть здоров’я своє та своїх близьких“, – звернувся голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області:
Медицина
На обласну Програму щодо боротьби із COVІD-19 виділено 25 млн грн. Кошти спрямували на засоби захисту медперсоналу та закупівлю сучасних апаратів ШВЛ, кисневих концентратори. Зокрема, закуплено 3000 захисних костюмів, 1000 з яких передали медикам обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також придбано 14 ШВЛ-апаратів для опорних медзакладів Рівненщини, 22 кисневих концентратори.
Під час сесії 5 червня внесено зміни до обласної Програми-Covid-19. Зокрема, передбачено забезпечення засобами індивідуального захисту працівників закладів соціальної сфери. В межах Програми передбачили кошти на діагностику, у тому числі ІФА-тестування, закупівлю обладнання, тест-систем та реагентів. Також у рамках заходів Програми відтепер є можливість відшкодування перевезень медиків, доставки медичних вантажів та довозу людей до місць обсервації.
2 червня голова Рівненської ОДА Віталій Коваль представив публічний звіт про роботу Штабу з протидії COVID-19, а 5 червня прозвітував про обласну Програму із запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області Covid-19.
9 червня заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час робочої поїздки в область позитивно оцінила те, що Рівненщина знаходиться у п’ятірці областей, які найактивніше тестують людей із підозрою на COVID-19. У регіоні виявляють пацієнтів на ранній стадії захворюваності, тому відсутні проблеми із забезпеченням ліжок для госпіталізації. У результаті – мережа закладів охорони здоров’я Рівненщини змогла втримати ситуацію із COVID-19.
1 серпня на Рівненщині Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов у рамках робочої поїздки відвідав низку медичних закладів області. Зокрема, посадовець детально вивчив стан справ у центральній міській лікарні Рівного – закладі першої хвилі для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.
Засоби захисту, закуплені за кошти обласної програми, розподіляються як між закладами першої хвилі, так й іншими медустановами. Отримали захисні засоби і центри ПМСД. Забезпеченість закладів охорони здоров’я області засобами індивідуального захисту вистачить на 1,5-2 місяці. Також сформовано резерв засобів індивідуального захисту, який може бути додатково направлений для забезпечення медичних закладів області.
З 5 травня в Україні дозволено проводити планові операції та госпіталізації, які були заборонені на час карантину. Щоб унеможливити випадки зараження медиків під час планових операцій, усім пацієнтам обов’язке ПЛР-тестування на COVID-19. Операції роблять лише в «чистих» лікарнях, тобто де немає пацієнтів із коронавірусною інфекцією. ПЛР-тести при планових операціях проводяться за рахунок коштів, передбачених державою на таку діагностику, і в тих закладах охорони здоров’я, які проводять такі дослідження. В області це – обласний лабораторний центр та Центр громадського здоров’я.
Рівненщина входить в трійку лідерів за обсягами ПЛР-досліджень. Зокрема, збільшено тестування для медиків, зросла кількість обстежених контактних осіб. Кількість досліджень щодоби становить у середньому пів тисячі. Станом на 1 серпня всього за період епідемії лабораторіями області проведено 76 201 дослідження (46 118 методом ПЛР та 30 083 – ІФА). Безкоштовно ІФА-тестування проводиться за направленням сімейного лікаря або інших фахівців, які мають на це право. Якщо за власним бажанням пацієнта – за його кошти. Таке тестування роблять і приватні лабораторії. 85 % підтверджених випадків не потребують госпіталізації.
Станом на 1 серпня на Рівненщині 59,9 % зафіксованих хворих на COVID-19 – це жінки, чоловіки – 40,1%. У жінок смертність становила 51,1%, чоловіків – 48,9%.
Летальність від COVID-19 серед людей віком від 70-ти років в області складає 39,4% (37), у віковій категорії від 61 до 70 років – 25,5% (24), від 46 до 60 років – 28,7% (27), від 32 до 45 років – 6,4% (6); від народження до 31 року – 0% (0).
Медичний персонал перевіряють за допомогою ПЛР-тестів у три черги. У більшості медиків із COVID-19 – безсимптомний перебіг хвороби. Більшість з них інфіковуються через недіагностований COVID-19 у пацієнтів. 12% від усієї кількості інфікованих на COVID-19 на Рівненщині – медики. Це нижче середнього по Україні, де захворювання медичних працівників складає 17 %. Завдяки своєчасній діагностиці та роботі медиків в області значно менша летальність. Середній показник летальності на Рівненщині – 2%, в Україні від COVID-19 – 2,8%, у світі – 5,8%.
До забезпечення медичних закладів підключаються місцеві органи влади. Із бюджетів міст, районів та ОТГ області закуповуються засоби захисту для лікарів та медичного персоналу.
У заклади охорони здоров’я Рівненщини продовжують надходити засоби індивідуального захисту. Зокрема, 18 червня гуманітарна допомога надійшла від НАК «Нафтогаз України». 10 липня в область надійшла благодійна допомога із Республіки Польща: 900 захисних лицьових щитків, 1 200 пар рукавичок, 950 літрів різних рідин для дезінфекції поверхонь та рук, а також 250 літрів спиртового дезінфікуючого розчину
Наразі на Рівненщині працює 6 закладів першої хвилі – Рівненська та Дубенська міські лікарні, Сарненська, Рокитнівська та Костопільська ЦРЛ, а також Дубенський пологовий будинок. У разі виникнення необхідності область буде переходити до надання медичної допомоги у закладах другої хвилі. Для цього підготували ще 11 госпітальних баз: Березнівська, Гощанська, Демидівська, Дубровицька, Зарічненська, Здолбунівська, Корецька, Острозька, Рівненська ЦРЛ, Рівненська міська лікарня №2, спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші.
На території лікарень області облаштували тимчасові медпункти прийому хворих на COVID-19. Такі палатки наразі розгорнули на території 5-ти закладів, які першими прийматимуть пацієнтів з COVID-19. Це медустанови в містах Рівне, Сарни, Дубно та Костопіль, а також у смт Рокитне.
У зв’язку зі зростанням кількості летальних випадків від COVID-19 Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації щодо безпечного поховання померлих від COVID-19 та під час проведення ритуальних обрядів.
У Рівненській ОДА сформували перелік потреб лікарень в медичних засобах. Є чіткий алгоритм дій у разі бажання соціально відповідального бізнесу допомогти лікарням в умовах пандемії.
80 відсотків уражених пацієнтів на коронавірус переносять хворобу безсимптомно. Це пояснює значне поширення вірусу, бо людина без симптомів може заражати оточуючих. Саме тому понад 50-60 відсотків випадків захворювання легкого або середнього ступеня.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.