Депутати вирішать, що робити з донорською плазмою, термін зберігання якої спливає
До Рівненської обласної ради звернулася головний лікар КЗ «Рівненська обласна станція переливання крові» Ліна Михальчук з проханням дати дозвіл на реалізацію донорської плазми, яка не придатна для використання з лікувальною метою, однак може бути використана для виробництва препаратів крові. На сьогодні у станції зберігається понад 1 тис. літрів такої замороженої плазми. Ще восени минулого року Міністерство охорони здоров’я України та Державна служба лікарських засобів України організували круглий стіл, за підсумками якого рекомендували своєчасно реалізовувати донорську плазму, яка не придатна для лікування, щоб її залишки не накопичувалися в установах служби крові.У листі до голови обласної ради йдеться, що самостійно переробляти донорську плазму Рівненська обласна станція переливання крові не може з кількох причин. По-перше, через закінчення дії сертифікату про державну реєстрацію медичного імунобіологічного препарату альбуміну. По-друге, змінилися вимоги до виробництва препаратів крові – його прирівняли до фармацевтичної галузі.Єдиним виробником препаратів крові в Україні є науково-виробниче підприємство «Біофарм», яке готове закупити дану плазму за договірною ціною 600 грн. за літр, коли собівартість – 1400 грн. Проте, йдеться у листі, якщо заклад не реалізує дану плазму за запропонованою ціною, то у вересні-жовтні цього року, коли закінчиться термін зберігання, її доведеться утилізувати. А це зумовлює додаткові бюджетні витрати як на зберігання, так і на утилізацію.Відтак, на сесії 16 березня депутати Рівненської обласної ради мають намір дати згоду Рівненській станції переливання крові на реалізацію 1022,48 л замороженої плазми товариству з обмеженою відповідальністю «Біофарм», а отримані кошти спрямувати на потреби комунального закладу.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Єдиним виробником препаратів крові в Україні є науково-виробниче підприємство «Біофарм», яке готове закупити дану плазму за договірною ціною 600 грн. за літр, коли собівартість – 1400 грн. Проте, йдеться у листі, якщо заклад не реалізує дану плазму за запропонованою ціною, то у вересні-жовтні цього року, коли закінчиться термін зберігання, її доведеться утилізувати. А це зумовлює додаткові бюджетні витрати як на зберігання, так і на утилізацію.Відтак, на сесії 16 березня депутати Рівненської обласної ради мають намір дати згоду Рівненській станції переливання крові на реалізацію 1022,48 л замороженої плазми товариству з обмеженою відповідальністю «Біофарм», а отримані кошти спрямувати на потреби комунального закладу.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: