Дубенщина гучно відсвяткувала кінець жнив на фестивалі «З народної криниці»
Фольклорний фестиваль «З народної криниці» на Дубенщині став справжнім святом родини та громади. За 10 років свого існування воно добре прижилося серед місцевих жителів та перетворилося на народне
Таким чином, у районі святкують кінець жнив.
Щороку на мистецьку подію з’їжджаються усі громади району, аби продемонструвати свої таланти, звичаї та традиції, ремесла та традиційну українську кулінарію. Цьогоріч на гостини приїхали делегації з Польщі та інших областей.
На свято своїх земляків завітала й народний депутат, представник Президента України у Верховній Раді України Ірина Луценко:
«Для кожної людини важливо пам’ятати свої корені. Я народилася в Дубно, і буду завжди пам’ятати про своє рідне місто. Свято «З народної криниці» показує, що ми – щирий, талановитий та співучий народ. Ми маємо свою мову, культуру та звичаї, які передаємо нашому молодому поколінню. Дуже приємно, що на сьогоднішньому святі є об’єднані громади. Ми мали можливість побачили, як вони змінилися – стали заможнішими та сильними. Віримо, що завдяки усім змінам, що відбуваються, наша уся країна стане такою ж».
Найдостойніших жителів Дубенщини, які творять сучасну історію, відзначили у рейтингу шани «Золотий колос». Нагороди вручали народні депутати Ірина Луценко та Олександр Дехтярчук, заступник голови ОДА Олександр Корнійчук, перший заступник голови облради Сергій Свисталюк, а також керівники району.
«Шістнадцять жителів Дубенщини отримали відзнаки. Їх вручили нашим захисникам, лікарям, педагогам, підприємцям та аграріям. Це люди, які своєю щоденною працею роблять усе, щоб Дубенщина та й в цілому область розвивалася», – відзначив Олександр Корнійчук.
Учасники фестивалю мали змогу побувати на різних локаціях. Зокрема, на ремісничій території можна було спробувати себе в ковальстві, соломоплетінні та гончарстві.
Найбільшою стала – гастрономічна галявина. Тут громади представили свої традиційні кулінарні смаколики. Не обійшлося й без параду короваїв. А родзинкою стали конкурси – найсмачніший дерун та найбільший гарбуз.
Мистецька територія вражала великою кількістю виробів народних умільців, які могли придбати гості свята. Упродовж фестивалю звучали народні композиції у виконанні місцевих аматорських колективів та запрошених гостей.
Повідомляє Рівненська ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.