На Рівненщині рятувальники змагатимуться за звання «Кращий пожежний-рятувальник»
24 березня у місті Вараш на базі спортивного комплексу 2-го державного пожежно-рятувального загону по охороні Рівненської АЕС відбудеться І-й Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозділів Рівненщини на звання «Кращий пожежний-рятувальник» за форматом міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge». Головною метою проведення змагань є підвищення рівня майстерності та оперативної готовності до дій за призначенням, та визначення фізичного рівня особового складу пожежно-рятувальних підрозділів Рівненського гарнізону.
Дані змагання мають свою специфіку виконань і певну відмінність від українських стандартів і зовсім не схожі на традиційний пожежно-прикладний спорт. Змагання поділяються на індивідуальні та естафету. Наприклад у індивідуальному конкурсі учасник має виконати 5 послідовних вправ. Так вогнеборець одягнений в бойове спорядження в апараті на стисненому повітрі повинен, як найшвидше піднятися по висувній драбині у вікно третього поверху навчальної башти. Перебуваючи на висоті за допомогою рятувальної мотузки піднімає із землі на верх башти складене у скатку рятувальне спорядження вагою 15 кілограмів. Далі учасник спускається донизу та за допомогою 5-ти кілограмового молота, сильними ударами пересуває 72-кілограмову металеву конструкцію на один метр. Виконавши ці вправи, учасник пробігає імпровізовану 40-ка метрову смугу перешкод з пожежних гідрантів, бере водяний ствол під тиском та долає зворотню 25-ти метрову дистанцію у вигляді зачинених дверей, після чого має влучно поцілити струменем води у мішень. І заключним проведенням змагань є евакуація потерпілого із небезпечної зони.
В ролі потерпілого є спеціальний навчальний манекен вагою 80 кілограм, що максимально відтворює параметри тілобудови людини. Його потрібно перенести на 30-метрову відстань до фінішу. Загалом на виконання усього комплексу вищезазначених вправ у пожежного-рятувальника йде приблизно 2.5 хвилини. Варто додати, що усі вправи мають виконуватися у чіткій послідовності. За неналежне виконання додаються 5-ти та 10-ти секундні штрафи або ж дискваліфікація учасника.
Історична довідка. Дані змагання були започатковані у США в 1974 році в якості пілотного проекту з визначення рівня фізичної придатності претендента на здобуття професії пожежного. За короткий термін часу вони себе виправдали та отримали зелене світло на постійне використання. Змагань «Firefighter Combat Challenge» отримали шалену популярність у вогнеборців з різних країн та у 1992 році стали поправу називатися міжнародними, а його учасники вважали за честь прийняти у них участь.
Такі вправи розвивають у бійців пожежної охорони не лише фізичну силу, витривалість та швидкість, але й навчають оперативно зорієнтуватися на місці виникнення будь-якої надзвичайної пригоди та прийняти вірне рішення в екстремальній ситуації.
Повідомляє Головне управління ДСНС України у Рівненській області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.