Пільги абітурієнтам з села і вступникам до провінційних вишів – повернуть.
У 2017 році запроваджено так звані регіональний, галузевий та сільський коефіцієнти.Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.Це означає, що конкурсний бал буде домножуватись на коефіцієнт. Цими коефіцієнтами збалансують кількість вступників по всій Україні. Адже не може бути так, що всі вступають тільки, наприклад, в місто Київ. Одним зі стимулів обирання інших міст є регіональний коефіцієнт.Якщо діти вступають до Києва, то їхній коефіцієнт 1. Якщо до Дніпра, Львова, Одеси, Харкова – 1,1. А якщо до Донецької чи Луганської областей, переміщених ВНЗ, то їхній коефіцієнт 1,3. По всіх інших регіонах – 1,2. Галузевий коефіцієнт має зорієнтованість на спеціальності природничо-технічні. Таким чином, підтримають тих абітурієнтів, які обирають ці складні спеціальності. І є сільські коефіцієнти: конкурсний бал дітей, як навчаються в сільських населених пунктах, буде домножуватись на 1,2.Якщо взяти торішні результати ЗНО дітей зі села і з міста, то різниця в балах виходить приблизно удвічі більшою на користь міських дітей. У сільських школах низький рівень педагогічних працівників, слабка матеріальна база. Тому це цілком справедлива компенсація державою нерівних можливостей дітей.Сприяння сільським дітям у вступі є й нормою закону «Про пріоритетний розвиток села». Ним передбачено, зокрема, певні квоти в університетах для цих вступників.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Це означає, що конкурсний бал буде домножуватись на коефіцієнт. Цими коефіцієнтами збалансують кількість вступників по всій Україні. Адже не може бути так, що всі вступають тільки, наприклад, в місто Київ. Одним зі стимулів обирання інших міст є регіональний коефіцієнт.Якщо діти вступають до Києва, то їхній коефіцієнт 1. Якщо до Дніпра, Львова, Одеси, Харкова – 1,1. А якщо до Донецької чи Луганської областей, переміщених ВНЗ, то їхній коефіцієнт 1,3. По всіх інших регіонах – 1,2. Галузевий коефіцієнт має зорієнтованість на спеціальності природничо-технічні. Таким чином, підтримають тих абітурієнтів, які обирають ці складні спеціальності. І є сільські коефіцієнти: конкурсний бал дітей, як навчаються в сільських населених пунктах, буде домножуватись на 1,2.Якщо взяти торішні результати ЗНО дітей зі села і з міста, то різниця в балах виходить приблизно удвічі більшою на користь міських дітей. У сільських школах низький рівень педагогічних працівників, слабка матеріальна база. Тому це цілком справедлива компенсація державою нерівних можливостей дітей.Сприяння сільським дітям у вступі є й нормою закону «Про пріоритетний розвиток села». Ним передбачено, зокрема, певні квоти в університетах для цих вступників.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Галузевий коефіцієнт має зорієнтованість на спеціальності природничо-технічні. Таким чином, підтримають тих абітурієнтів, які обирають ці складні спеціальності. І є сільські коефіцієнти: конкурсний бал дітей, як навчаються в сільських населених пунктах, буде домножуватись на 1,2.Якщо взяти торішні результати ЗНО дітей зі села і з міста, то різниця в балах виходить приблизно удвічі більшою на користь міських дітей. У сільських школах низький рівень педагогічних працівників, слабка матеріальна база. Тому це цілком справедлива компенсація державою нерівних можливостей дітей.Сприяння сільським дітям у вступі є й нормою закону «Про пріоритетний розвиток села». Ним передбачено, зокрема, певні квоти в університетах для цих вступників.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Сприяння сільським дітям у вступі є й нормою закону «Про пріоритетний розвиток села». Ним передбачено, зокрема, певні квоти в університетах для цих вступників.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: